Степанов пообіцяв українцям виправити “помилки медреформи”

Лікарів очікують нові “ринкові” зарплати

Міністерство охорони здоров’я розробить справедливі тарифи, за якими буде здійснюватися фінансування галузі в 2021 році. Про це заявив глава відомства Максим Степанов під час брифінгу.

– МОЗ здійснює детальну експертизу всієї медичної інфраструктури для подальшого реформування і виправлення помилок, які були зроблені попереднім керівництвом Міністерства. Нові тарифи будуть ґрунтуватися на ринкових заробітних платах для працівників галузі та якісних стандартах надання медичних послуг, – зазначив міністр.

Також глава Міністерства охорони здоров’я розповів про ситуацію з фінансуванням Західноукраїнського медичного дитячого центру, який отримав на 28 мільйонів менше, ніж до прийняття медичної реформи. За словами Степанова, саме це є прикладом наслідків “експерименту, який влаштувало попереднє керівництво МОЗ і дало цьому назву медична реформа”.

Читайте также:   Google Photos переступив позначку в один мільярд користувачів, ставши дев'ятим продуктом- «мільярдником» компанії

Йдеться про медичну реформу, яку в 2017 році схвалила Верховна Рада. Відповідно до першого етапу нової реформи, в Україні ввели контракти пацієнтів з сімейними лікарями. Другий етап реформи почався з 1 квітня 2020 року. Зокрема, він передбачає звільнення близько 50 тисяч медиків і закриття 332 лікарень. Так, медичні установи будуть отримувати фінансування виходячи з кількості наданих послуг, а не за кількістю лікарняних ліжок. Для цього в спеціальному порядку потрібно підписати договір з Національною службою здоров’я України.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *