Шмигаль: накопичувальна пенсійна система в Україні неминуча

На думку міністра, накопичувальні фонди можуть запряцювати до початку 2021 року

Накопичувальний рівень пенсійної системи в Україні можуть ввести до 2021 року, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль 25 травня в інтерв’ю.

– Для нас це неминучість – рухатися до пенсійної системи з накопичувальними фондами… Ми зараз готуємо законопроєкти. Не хочу здатися занадто оптимістом, але до 1 січня 2021 року це цілком реально ввести, – заявив глава Кабміну.

За словами прем’єра, накопичувальна система – це єдиний шлях для майбутніх пенсіонерів отримувати гідну пенсію, а для бізнесу – зберегти адекватне навантаження.

– Обговорюється наступний варіант: 2% від нинішнього ЄСВ виділяємо в накопичення, не збільшуючи навантаження ні для фірми, ні для людини; ще 2% беремо по ПДФО. Ці 4% дозволяють в сьогоднішніх цінах при виході на пенсію отримати 1 млн грн, – заявив Шмигаль.

Також прем’єр заявив, що буде три варіанти забрати свої пенсійні гроші. Зокрема, перший – при досягненні пенсійного віку отримай всю суму і роби, що хочеш, другий – розстрочка виплат на 5-10 років, третій – довічне утримання.

– Це виходить якийсь пенсійний депозит, де частина забезпечує держава, другу частину може докласти сама людина, – уточнив прем’єр-міністр.

Також в своєму інтерв’ю Денис Шмигаль розповів про перспективи створення в Україні окремого аграрного міністерства та обмежені можливості держави тестувати на коронавірус до 50 тисяч осіб на добу, а також пообіцяв, що енергетикою та екологією знову будуть займатися два різних міністерства.

Читайте также:   Європейська комісія схвалила вступ Хорватії до Шенгенської зони

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.