Reuters: Скорочення закупівель з боку Huawei і зниження цін на чипи обвалять прибуток Samsung більш ніж вдвічі

Як повідомляє Reuters, компанія Samsung Electronics може більш ніж в 2 рази скоротити прогнозний показник прибутку за підсумками роботи у другому кварталі. Настільки істотне падіння викликане суттєвим зниженням попиту на чипи пам’яті з боку компанії Huawei, яка потрапила під американські санкції. Це посилило і без того негативний ефект скорочення виручки через зниження цін в каналі поставок.

Аналітики відзначають, що квартальний фінансовий результат буде найнижчим за останні 3 роки для південнокорейської компанії. Відновлення доходів може наступити лише через кілька кварталів, так як період надлишкової пропозиції може затягнутися на тлі більш глобального спаду на технічних ринках.

Поки не можна точно спрогнозувати, наскільки скоротяться закупівлі чипів з боку Huawei. Проблема полягає в тому, що китайська компанія є другим за обсягом поставок виробником смартфонів і закуповує чипи великими партіями. Як очікується, міжнародні поставки смартфонів китайської компанії скоротяться приблизно на 40%. Якщо Huawei скоротить замовлення на чипи, то Samsung Electronics буде нелегко знайти клієнтів на закупівлю таких великих партій, а отже їй доведеться і далі знижувати ціни. Первісне зниження цін викликане скороченням попиту на чипи пам’яті з боку центрів обробки даних. Хоча з іншого боку, вихід Huawei з міжнародного ринку смартфонів може привести до зростання продажів мобільних пристроїв Samsung.

Читайте также:   Freelancehunt розповів, як змінився ринок фрілансу в Україні за 2019 рік (Інфографіка)

Як вважають аналітики, ціни на чипи пам’яті DRAM навряд чи відновляться в другій половині 2019 року. Так що Samsung Electronics не зможе очистити склади від накопиченої готової продукції до першої половини 2020 року. За оцінками TrendForce, ціни на DRAM протягом другого кварталу впали на 25%. А в третьому кварталі очікується подальше зниження цін на цю пам’ять на додаткові 15-20%, хоча попередні прогнози говорили про зниження на рівні 10%.

Як очікується, попередній показник операційного прибутку Samsung Electronics за підсумками роботи у другому кварталі буде оголошений на 60% менше, ніж в аналогічному періоді попереднього року. Цей прогноз Refinitiv SmartEstimate заснований на даних 29 аналітиків. Попередні дані від самої компанії Samsung Electronics будуть озвучені в найближчу п’ятницю, а остаточні офіційні фінансові результати опублікують через кілька тижнів. Тоді ми зможемо оцінити, наскільки точними виявилися прогнози аналітиків.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *