Ракета SpaceX Falcon 9 вивела на орбіту тріо супутників дистанційного зондування Землі RADARSAT

Компанія SpaceX успішно провела свій шостий запуск в цьому році і 72-ю місію за весь час – ввечері 12 червня з військової бази Вандерберг в Каліфорнії в черговий раз стартувала ракета-носій Falcon 9. На борту ракети знаходилися три супутника дистанційного зондування Землі канадської програми RADARSAT Constellation Mission (RCM). Всі вони були успішно виведені на орбіту.

В першу чергу варто відзначити, що проект RCM обійшовся канадському уряду в $ 900 млн (1,2 млрд канадських доларів). Це один з найдорожчих вантажів в історії SpaceX.

Супутники були виготовлені компанією MDA і повністю ідентичні. Вони призначені для спостереження за морським простором, моніторингу навколишнього середовища, а також надання допомоги в ліквідації надзвичайних ситуацій. Основним інструментом кожного з супутників виступає радар з синтезованою апертурою (РСА). Він дозволить отримувати знімки земної поверхні незалежно від хмарного покриву і рівня освітленості. Разом з автоматичною системою ідентифікації суден супутники дозволять ще точніше відстежувати обстановку в водах Канади і не тільки. Повідомляється, що вони охоплять майже 90% всієї земної кулі, включаючи Арктику.

Читайте также:   Супутник Сатурну Титан вчені вважають ідеальною колискою для зародження життя

Габарити і маса кожного з нових супутників RCM складають 3,6х1,1х1,1 м і 1430 кг відповідно. Це істотно компактніше і легше попередників RADARSAT-1 і -2. Будучи більш маневреними нові супутники зможуть забезпечити повторне спостереження за певними ділянками кожні чотири дні.

Супутники RCM займуть своє місце на орбіті заввишки близько 600 км з нахилом 97,7 °. Мінімальний розрахунковий термін експлуатації – 7 років.

Що стосується подробиць запуску, ракета Falcon 9 стартувала з пускового майданчика SLC-4 бази Ванденберг ВВС США 12 червня о 17:18 за київським часом. Через дві з половиною хвилини перший ступінь відокремився і через хвилину знову включився двигуни для розвороту траєкторії. Через вісім хвилин після запуску він здійснив посадку на майданчик, розташований неподалік від місця старту. Другий ступінь продовжив роботу і успішно вивів супутники на заплановану орбіту. Нагадаємо, SpaceX використовує дві схеми повернення перших ступенів з посадками на баржу в океані або на спеціальну посадочну площадку на тому ж космодромі, з якого злетіла ракета. В рамках місії RADARSAT Constellation Mission посадка першого ступеня проводилася на західному узбережжі США – вдруге в історії. Вперше SpaceX посадила першу сходинку Falcon 9 на західному узбережжі США в минулому році, коли на орбіту був виведений аргентинський розвідувальний супутник SAOCOM-1A.

Читайте также:   Французький винахідник перелетів Ла-Манш на реактивному ховерборді

Цей запуск також примітний тим, в яких погодних умовах він проводився. Говорячи конкретніше, в момент запуску весь стартовий майданчик SLC-4E на базі Ванденберг ВВС США був вкритий густим шаром туману.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *