Звіт Мінюста України: «на одного програміста – два банкіра і чотири юриста»

Днями Міністерство юстиції України поділилося звітом з результатами дослідження, що вказують на досить несприятливу для ринку праці та економіки країни тенденцію в сфері освіти. Мова йде про надлишок підготовки фахівців юридичного профілю.

Мабуть, найбільший інтерес в звіті «Стан юридичної освіти», підготовленому Директоратом з прав людини, викликає графік, що демонструє розподіл претендентів вищої освіти з різних спеціальностей. Як влучно підмітив співзасновник OpenDataBot Олексій Іванкін, коротко характеризуючи стан українського сегмента освіти, зараз «на одного програміста – два банкіра і чотири юриста». Власне, це добре видно на графіку (блакитний стовпчик – юристи).

Як випливає зі звіту Мін’юсту, станом на 1 січня 2019 року в Україні налічувалося 104 565 студентів, які навчаються юридичним спеціальностям. До цієї категорії автори дослідження відносять всіх студентів, які здобувають освіту за спеціальностями «Право» та «Правознавство» всіх освітньо-кваліфікаційних рівнів. Для порівняння, на спеціальностях «Фінанси, банківська справа і страхування» всього навчається 64 783 студента, «Комп’ютерним наук» навчається 25 053 людини, а «Архітектурі і містобудуванні» – 8077 студентів.

Читайте также:   23 общенациональная церемония "Человек года-2018" в Национальной опере Украины

Читайте також: А ВИ «ЗА» ОБЛАШТУВАННЯ ЗЕЛЕНИХ ЗОН НА ТРАМВАЙНИХ КОЛІЯХ?

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.