Прогноз Єврокомісії: Економіка не зможе компенсувати втрати цього року до кінця 2021-го

ЄС очікує найбільше падіння економіки з часів Великої депресії

Єврокомісія опублікувала новий економічний прогноз. Згідно з ним, економіка єврозони скоротиться на рекордні 7,7% у 2020 році й виросте на 6,3% у 2021-му. Єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні зазначив, що це найбільше падіння з часів Великої депресії.

– Пандемія коронавіруса є серйозним шоком для світової економіки та економіки ЄС з дуже серйозними соціально-економічними наслідками. Попри швидке і всебічне політичне реагування як на рівні ЄС, так і на національному рівні, економіка ЄС в цьому році переживе спад історичних масштабів, – йдеться на сайті ЄС.

Найбільше падіння прогнозується для економік Греції (-9,7%), Італії (-9,5%) та Іспанії (-9,4%). Єврокомісія зазначає, що в цілому країни Європи будуть по-різному переносити наслідки коронавіруса – виходячи з захворюваності й потужності економік.

– І спад, і відновлення будуть нерівномірними, – уклав Паоло Джентілоні.

Так, виробництво в Польщі впало на 4%, а в Греції на 9%.

Виконавчий віцепрезидент з економіки Валдіс Домбровскіс зазначив, що наслідки “Коронавірусного шоку” для економіки будуть глибше, ніж від фінансової кризи. Пандемія коронавіруса серйозно вплинула на споживчі витрати, обсяг промислового виробництва, інвестиції, торгівлю, потоки капіталу і ланцюги постачання.

– Очікується, що до кінця 2021 року економіка ЄС не зможе повністю компенсувати втрати цього року. Інвестиції залишаться слабкими, а ринок праці не відновиться повністю, – йдеться в прогнозі.

Рівень безробіття в ЄС в зоні євро, за прогнозами, виросте з 6,7% у 2019 році до 9% у 2020-му, а потім впаде до 8% у 2021 році.

– Особливо вразливі ті, у кого висока частка працівників, які працюють за короткостроковими контрактами, і ті, в яких значна частина робочої сили залежить від туризму. Молодим людям, що приходять на роботу в цей час, також буде важче знайти собі першу роботу, – вважають в ЄС.

Очікується, що споживчі ціни у 2020 році значно впадуть через падіння попиту і різке падіння цін на нафту. Це повинно компенсувати підвищення цін, викликане перебоями в постачанні через пандемію. Інфляція в ЄС прогнозується на рівні 0,6% у 2020 році і 1,3% у 2021-му.

Єврокомісія очікує зростання державного дефіциту і збільшення заборгованості через виплати допомог і фіскальних заходів.

Наступний економічний прогноз на літо Європейська комісія представить в липні.

Читайте также:   Економіка Китаю відновлюється після коронавірусу

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.