Податки: Верховна Рада спростить життя українському бізнесу

Народні депутати підтримали законопроекти No1057 і No1072, які розроблені для забезпечення подальшої реалізації податкової реформи. Документи будуть сприяти спрощенню умов для ведення бізнесу та адміністрування податку з доходів фізичних осіб єдиного соціального внеску, а також зменшать кількість та обсяг податкової звітності.

Відповідне рішення Верховна Рада прийняла у четвер, 19 вересня. Згідно з законами, з 1 січня 2021 року в Україні буде введена нова об’єднана звітність по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) і податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Завданням цих законопроектів є спрощення та уніфікація процедур заповнення та подання платниками податків звітності в органи, які здійснюють контроль.

У більшості випадків база нарахування ЄСВ збігається з базою нарахування ПДФО у вигляді заробітної плати та винагороди за виконання робіт і надання послуг за цивільно-правовими договорами. Тому законопроекти запроваджують єдиний уніфікований документ шляхом об’єднання окремих форм податкової звітності, які сьогодні подаються суб’єктами господарювання — податковими агентами та страхувальниками (підприємства і самозайняті особи, які використовують працю найманих працівників) в різні терміни (звіт по ЄСВ подається щомісяця, а форма No1ДФ – щоквартально). Об’єднання звітності по ЄСВ та ПДФО дозволить скоротити кількість звітів для платників податків-страхувальників і зменшить витрати часу бізнесу на складання самої звітності.

Читайте также:   Єлизавета II лобіювала зміни в законі, щоб приховати особисті статки

Для фізичних осіб — підприємців та фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність (ФОП), зокрема, передбачено, що відомості про нарахування і сплати єдиного внеску з доходів від підприємницької діяльності або здійснення незалежної професійної діяльності подаються в складі річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації).

Для фізичних осіб — платників єдиного податку передбачено надання звітності з єдиного внеску в складі податкової декларації платника єдиного податку. Для страхувальників (підприємств і самозайнятих осіб, які використовують працю найманих працівників) вводиться квартальна звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску з розбивкою по місяцях звітного кварталу.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *