Плавучий космодром в Україні: правда чи міф?

Сергій Вой, директор дніпровського державного підприємства «Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» («Південмаш») виступило з ініціативою будівництва в Україні плавучої платформи для запуску ракет.

Гендиректор «Південмаш» вважає, що побудувати такий космодром можна на Херсонщині. Він повідомив, що недавно обговорював це питання з керівництвом Херсонського державного заводу «Паллада», на якому виготовляють плавучі споруди (доки). І там позитивно поставилися до таких намірів.

«Наші інженери шукали варіанти, розглядали багато питань. Необхідно все враховувати, адже деякі країни проти того, щоб над ними запускали ракети. Спільно з Укроборонпромом ми вирішили зробити таку платформу на херсонському підприємстві «Паллада», – пояснив гендиректор Південмашу.

Нагадаємо, в квітні 2017 року «Південмаш» підписав з компанією S7 Sea Launch Limited контракт на виробництво і поставку 12 ракет-носіїв серії «Зеніт» для дослідження і використання космосу в мирних цілях в рамках міжнародних програм «Морський старт» і «Наземний старт» .

Читайте также:   Україна встановила квоту на імміграцію 5 тисяч іноземних айтішників

На жаль, більше ніяких подробиць немає. У скільки може обійтися цей гіпотетичний проект, де взяти фінансування, які конкретні переваги для космічної галузі та економіки України він дасть – всі ці питання поки залишаються без відповідей.

Очевидно, що в цьому космодромі «Південмаш» бачить для себе відмінну можливість для розвитку основного бізнесу (ракетобудування), але неясно, яку саме вигоду (і чи буде вона взагалі) обіцяє Україні перший космодром, особливо без нових конкурентоспроможних ракет. Так що поки в будівництво плавучого космодрому в Україні, на жаль, віриться не більше ніж в появу «вакуумних» поїздів Hyperloop, передбачених проектом HypeUA. Але, можливо, у «Південмашу» є масштабний план, що припускає ще розробку і будівництво нових ракет і космічних апаратів.

Читайте также:   В парламенте Великобритании выступит робот

Читайте також: У ШТАТАХ СТВОРИЛИ КОСМІЧНІ ВІЙСЬКА

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *