Небачена щедрість: Amazon запропонувала американським користувачам купон на $10 в обмін на доступ до їх інтернет-активності

Компанія Amazon анонсувала акцію для клієнтів з США, запропонувавши їм 10-доларову знижку на дні щорічної розпродажі Prime Day. В обмін ритейлер просить доступ до вмісту відвідуваних веб-сторінок.

Як повідомляється, пропозиція актуальна для нових користувачів Amazon Assistant – цифрового асистента, який допомагає, серед іншого, порівнювати товари в інтернет-магазинах, існуючого у вигляді розширення для браузерів на ПК (Chrome, Mozilla) і додатки для смартфонів. При заході на сайти великих торгових мереж, таких як Walmart або Target, помічник повідомляє про наявність цих же товарів на майданчику Amazon, а в ПК-версії також висвічує ціни і відображає оцінки та відгуки.

Не дивно, що без доступу до інтернет-активності, включаючи посилання і вміст сторінок, що переглядаються, асистент Amazon працювати не може. Разом з тим, в призначеній для користувача угоді окремо обмовляється, що компанія залишає за собою право «збирати за допомогою програмного продукту будь-які доступні дані з метою подальшого їх використання в маркетингових цілях, в тому числі для поліпшення якості продуктів і послуг, не пов’язаних з Amazon Assistant».

Читайте также:   Вічне пиво і риба без льоду: нові правила в українських супермаркетах

За словами представника некомерційної організації Electronic Frontier Foundation (EFF) Беннет Сайферс, за допомогою Amazon Assistant корпорація Джеффа Безоса, найімовірніше, має намір краще пізнати переваги своїх клієнтів. Крім того, зібрані дані, можливо, будуть використовуватися для тренування моделей машинного навчання, задіяних в таргетуванні реклами.

У той же час, Сайферс підкреслює, що «подачка» в розмірі $ 10 нівелює цінність персональних даних в очах користувачів.

«Проблема в тому, що деякі дані в дійсності безцінні. Візьмемо, наприклад, відомості про місцезнаходження: Amazon за допомогою свого мобільного застосування може дістати їх навіть безкоштовно, однак якщо ця інформація потрапить не в ті руки, під загрозою опиниться ваша фізична безпека», – вказують у EFF.

Читайте также:   Мережа супермаркетів Таврія В спільно з nextbike організували службу велопрокату в Одесі

В Amazon, в свою чергу, запевняють, що вони ставлять конфіденційність клієнтів на перше місце, а також обіцяють збирати дані «виключно з тих сайтів, де Amazon може порекомендувати власні послуги або продукти». Крім того, представники корпорації відзначають, що користувач «в будь-який момент може відключити ті чи інші функції помічника».

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *