На Житомирському картонному комбінаті виготовили першу партію паперу й упаковки з опалого листя за технологією українського студента Валентина Фречки

Валентин Фречка створив технологію виготовлення паперу з опалого листя RE-leaf. Вона успішно пройшла випробування на спеціалізованому обладнанні, а тепер стало відомо про виготовлення першої партії такого паперу на Житомирському картонному комбінаті.

В процесі виробництва подрібнене та очищене листя варять в гігантських чанах при температурі не вище 40 градусів, що виключає виділення шкідливих речовин. Після первинної обробки сировину розбавляють в співвідношенні 50:50 з макулатурою і направляють на конвеєр, де вона поступово втрачає зайву вологу і розтягується до стану тонкого паперу.

У сусідньому цеху з цієї сировини роблять екологічне пакування для продуктів, включаючи такі варіанти, як соломинки для напоїв, лотки для яєць, вазони для квітів тощо.

Для подібного перероблювання підходить практично будь-яке листя – щоб отримати целюлозу, їх треба відварити в розчині натрію, а з відходів можна буде робити паливні брикети й добрива. У свою чергу отримані таким чином вироби можна без проблем переробляти до семи разів.

Читайте также:   В Украину зашел главный конкурент Visa

Нагадаємо, що раніше Валентин Фречка завдяки своєму проекту RE-leaf отримав «золото» на Міжнародній олімпіаді з екології в Кенії, Олімпіаді геніїв у США, а також став фіналістом фестивалю інновацій МОН.

Відеоматеріал представлено ТСН

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *