Міністр фінансів: Долара “по 40-50” не буде, чекайте нового главу Нацбанку

Сергій Марченко вважає, що паніка вщухне через добу після заяви Якова Смолія про відхід

Долара “по 40-50 гривень” не буде. Міністр фінансів Сергій Марченко чекає, що паніка закінчиться через добу після заяви глави Національного банку Якова Смолія про відставку.

– Дивіться, сьогодні паніка закінчилася, завтра буде долар стабільний знову. Немає ніяких причин вважати, що зміна когось може впливати на фінансову стабільність держави. Залишилися професіонали, Національний банк незалежний, чекайте нового главу. Президент зараз активно проводить консультації, – сказав Марченко пізно ввечері 2 липня в ефірі ток-шоу “Право на владу” на телеканалі “1 + 1”.

Трохи пізніше Офіс президента повідомив, що Володимир Зеленський зустрівся з керівництвом НБУ та учасниками фінансового ринку: керівниками державних і приватних банків, банківських організацій і установ.

Читайте также:   У Шотландії знайшли найбільший в світі самородок

Глава НБУ Яків Смолій заявив про відставку через “систематичний політичний тиск” увечері 1 липня. Наступного дня міністр фінансів Сергій Марченко дав брифінг і сказав, що уряд був змушений відмовитися від розміщення єврооблігацій. Вони повинні були допомогти перекрити дефіцит бюджету в 7,5% ВВП до кінця року.

Яків Смолій став главою Нацбанку понад два роки тому, в березні 2018-го, після відходу Валерії Гонтаревої. При ній був заступником глави НБУ. Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту прийняти заяву Смолія.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *