Міненерго: За «зелені» тарифи в 2020 році споживачі заплатять 42 млрд грн

Тарифи ймовірно зростуть

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища на своєму сайті розповіло про деякі проблеми в українській енергетичній сфері. При цьому відомство попереджає, що українцям потрібно готуватися до зростання вартості електроенергії.

У Міненерго визнають важливу роль поновлюваних джерел енергії. Але водночас відзначають, що поновлювані джерела енергії створюють проблеми і загрозу стабільності енергетичного ринку. Серед основних проблем називаються такі фактори:

– поспішний запуск нового ринку електричної енергії;

– несвоєчасне приведення вартості відновлюваної енергетики («зелений» тариф) до економічно обґрунтованих рівнів;

– відсутність потужностей для маневрування.

Крім того, в Міненерго перерахували і ряд проблем, властивих виключно ринку поновлюваних джерел енергії. Зокрема, тільки за останній рік за завищеним тарифом було введено в експлуатацію понад 2,5 ГВт «зелених» генеруючих потужностей (в основному сонячних, які, по завіреннях відомства, оплачуються за найвищим тарифом в Європі – 15 євроцентів). Через дії в Україні «зелених» тарифів в 2020 році споживачі повинні будуть заплатити за відновлювану енергетику більше 42 млрд грн. Разом з тим, навесні доведеться істотно обмежити роботу дешевої атомної енергії. Разом з тим, «зелену» генерацію доведеться балансувати тепловими електростанціями, що значно збільшить викиди шкідливих речовин та парникових газів в атмосферу. Нарешті, в Міненерго заявляють про можливість дефолту по виплатах інвесторам у відновлювану енергетику.

Читайте также:   Люди біжать з Манхеттену. Обвал цін і 10 000 порожніх квартир

«Всі ці фактори приведуть до збільшення вартості електричної енергії для кінцевих споживачів, що при сучасній економічній ситуації в Україні проблематично. Ситуацію ускладнюють зниження економічної активності великими споживачами електричної енергії через несприятливі умови на зовнішніх ринках, що приведе до подальшого суттєвого зменшення споживання електричної енергії. У цих умовах неконтрольоваі збільшення обсягів складно прогнозованої дорогої генерації є економічно і технічно необґрунтованими», – йдеться в публікації Міненерго.

Разом з тим, відомство запевняє, що з 2020 року в Україні запрацюють «зелені» аукціони, які сприятимуть значному зниженню вартості чистої енергії для українців.

«Але, щоб така генерація мала майбутнє в нашій країні, Уряду та діючому ринку відновлюваної енергетики доведеться невідкладно приймати дуже непрості рішення» – заявляють у відомстві.

Читайте также:   Ракета SpaceX Falcon 9 вивела на орбіту тріо супутників дистанційного зондування Землі RADARSAT

Урядом вже напрацьований комплексний пакет заходів, спрямований на стабілізацію ситуації. Більшість із зазначених положень були оформлені у вигляді концепції законопроекту, який планується зареєструвати і прийняти на початку наступного року.

Разом з тим, не чекаючи змін до законодавства, Міненерго і Уряд 9 грудня 2019 року прийняли зміни до положення про покладання спеціальних обов’язків з метою припинення субсидування втрат в електричних мережах. Дана ініціатива має найбільший позитивний фінансовий ефект для ДП «Гарантований Покупець» і є ключовим елементом стабілізації ринку ВДЕ до 2020 року.

Судячи з усього, інвестори вже почали реагувати на ці ініціативи влади. Нагадаємо, через ймовірні зміни «зеленого тарифу» норвезька компанія призупиняє будівництво сонячної електростанції в Україні.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *