Карантинні компенсації в Україні. Кому і скільки дадуть

“Карантинну тисячу” вже виплатили, медикам обіцяють доплати до кінця тижня, а допомогу по безробіттю з першого дня отримують навіть ті, хто звільнилися за власним бажанням

Медикам: 300% надбавки

Доплати медикам повинні стати реальністю вже в першій половині травня. Як говориться в повідомленні Міністерства охорони здоров’я, до кінця поточного тижня регіони повинні повністю виплатити 300% надбавки медикам, які працюють з COVID-19.

За словами глави МОЗ, попри те, що міністерство дало чіткі вказівки й роз’яснення по виплаті 300% доплати всім медикам, залученим у лікуванні хворих COVID-19, в деяких регіонах почали видавати гроші за погодинну роботу з COVID-19 або “шукати зайві коми або точки в документах “.

“Виплати повинні здійснитися в повному обсязі – це 300% – і не треба маніпуляцій”, – резюмував міністр.

Крім того, з’явилася інформація про те, що Міністерство охорони здоров’я ініціюватиме збільшення зарплат медикам до 50% уже в цьому році.

Пенсіонерам: “карантинна тисяча”

23 квітня стартували виплати “карантинної тисячі” – одноразової грошової допомоги в розмірі 1000 гривень, і, згідно із заявою міністра соціальної політики Марини Лазебної, до початку травневих свят її повинні були отримати всі, кому належить. На це уряд направив 10,6 млрд грн.

Нагадаємо, що одноразову допомогу отримали пенсіонери, чий розмір пенсії на 1 квітня 2020 року складав менше 5000 гривень, а також громадяни, які отримують державну соціальну допомогу у зв’язку з інвалідністю та за віком замість пенсії.

Як ми вже писали раніше, цими виплатами охоплено близько 10 мільйонів пенсіонерів.

Безробітним: збільшену допомогу

В Україні з початку карантину було зареєстровано 166 тисяч нових безробітних, а на допомогу по безробіттю направлено 2,3 мільярда гривень, що на 40% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Як повідомляє Держслужба зайнятості, на період карантину спрощена процедура реєстрації та отримання допомоги по безробіттю.

По-перше, забезпечена можливість подачі заяв на отримання статусу безробітного та допомоги по безробіттю дистанційно. Також зареєструватися як безробітний і оформити допомогу з недавніх пір можна через онлайн-портал державних послуг “Дія”.

По-друге, мінімальний розмір допомоги по безробіттю підвищено з 650 до 1000 грн на період карантину плюс 30 днів після його завершення.

По-третє, зареєстрованим в службі зайнятості безробітним допомога призначається з першого дня отримання статусу, включаючи тих, хто був звільнений в період карантину за власним бажанням.

По-четверте, роботодавці з-поміж суб’єктів малого та середнього бізнесу, які зупинили або скоротили свою діяльність під час карантину, можуть отримати допомогу по частковому безробіттю для покриття витрат на зарплату співробітникам, яким було скорочено робочий час.

Субсідіантам: збільшення соціальних нормативів

У Мінсоцполітики відзвітували: на період карантину організована безперебійна робота програми житлових субсидій.

Ми вже писали про те, що рішенням уряду термін простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг одержувачами житлових субсидій та пільг, при наявності яких житлова субсидія не призначається, збільшений з двох до трьох місяців.

Крім того, Кабінет міністрів на період карантину збільшив на 50% соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною і гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі та підігріву води.

На реалізацію такого рішення потрібно додатково 1,1 млрд грн.

Як раніше відзначали в Міністерстві соціальної політики, дана ініціатива призведе до того, що кожна сім’я, що має субсидії, отримає додаткову компенсацію за ці витрати – в середньому близько 300 грн.

ФОПам: допомога на дітей

22 квітня Кабмін прийняв постанову “Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми”, в якому йдеться про додаткові соціальні гарантії на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей.

Зокрема, передбачена виплата допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які належать до першої та другої групи платників єдиного податку і платили єдиний соціальний внесок. Допомога буде виплачуватися в період карантину плюс один місяць після його скасовування.

Допомога надаватиметься на кожну дитину до 10 років в розмірі прожиткового мінімуму (для дітей до 6 років – 1779 грн, для дітей 6-10 років – 2218 грн). Відзначається, що цією допомогою зможуть скористатися близько 300 тис. сімей.

Читайте также:   Форум ЄЦБ 2019 у Сінтрі, Португалія: «20 років Європейського економічного та валютного союзу»

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.