«Ми більше не можемо продовжувати»: як Європа повертається до нормального життя

Наприкінці минулого тижня Італія, Іспанія і Франція оголосили про поступове зняття введених через коронавірус обмежень. Влада вживає ці кроки, виходячи з ослаблення динаміки зростання хворих і все більш неприйнятного збитку для економіки від коронавіруса. Ряд інших європейських держав вже тестують «нову реальність», відкривши дитячі садки, школи та деякі магазини

Епідемія коронавіруса в багатьох країнах Європи йде на спад, і європейські уряди поступово починають знімати обмежувальні заходи, через які єврозону за підсумками року чекає глибока рецесія. Слідом за Німеччиною, Австрією, Швейцарією і Чехією в минулі вихідні про пом’якшення карантинних заходів оголосили Іспанія, Італія і Франція.

Всесвітня організація охорони здоров’я порекомендувала знімати обмеження в тому випадку, якщо поширення вірусу в країні взято під контроль і ризики виникнення нових спалахів зведені до мінімуму. Виходити з жорсткого карантину можна, на думку організації, якщо система охорони здоров’я навчилася виявляти, тестувати, відстежувати та ізолювати хворих, в школах і на робочих місцях підготовлені превентивні заходи, а суспільства готові до серйозних змін в укладі життя і дотриманні суворих правил гігієни й соціального дистанціювання.

У будь-якому випадку не можна виключати ймовірність другої хвилі захворювання, і тут ризики з нею зіткнутися більше у тих країн, у яких менше можливостей проводити тестування, пише Financial Times. Німеччина тестує на наявність коронавіруса 350 000 осіб на тиждень з пропускною спроможністю 700 000. Італія та Іспанія перевіряють близько 300 000 осіб на тиждень. Набагато гірше справи в цьому відношенні йдуть у Франції – 150 000 тестів на тиждень. Найменше тестів проводить Великобританія, де карантинні заходи продовжені як мінімум до 7 травня, – 120 000.

Іспанія: перезапуск економіки «сектор за сектором»

У суботу, 25 квітня, прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що при стабільному розвитку ситуації уряд дозволить дорослим виходити на прогулянку і займатися спортом з 2 травня. З 13 квітня влада вже зняла обмеження на роботу підприємств, що не відносяться до критичної інфраструктури, – компанії, що працюють у сфері промисловості та будівництва, змогли відновити роботу за умови дотримання заходів безпеки: носіння масок і дотримання соціальної дистанції. В одному тільки столичному регіоні ці заходи дозволили повернутися на роботу 300 000 особам.

Минулої неділі керівник іспанського Центру з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров’я Фернандо Симон заявив, що рішення послабити карантинні заходи в середині квітня поки не зробило негативного ефекту на епідеміологічну ситуацію. Цифри за новими хворим говорять про «явний тренд, що знижується», підкреслив він. C 14 березня, коли в Іспанії у зв’язку з епідемією був оголошений режим НС, добові темпи приросту хворих знизилися з 38% приблизно до 1%. 26 квітня в країні було зареєстровано 2870 нових випадків коронавіруса і 288 смертей – як підкреслив прем’єр Санчес, показник летальних наслідків став найнижчим за місяць. В цілому в Іспанії за час епідемії зареєстровано 226 629 випадків хвороби й 23 190 смертей.

«Ми будемо поступово запускати процес перезапуску економіки», – заявила віцепрем’єр Тереза ​​Рібера. За її словами, заново відкриватися буде «сектор за сектором», причому відбуватися це буде в координації з іншими країнами ЄС, що дозволить виробити загальну «дорожню карту».

Італія: «Ми більше не можемо так продовжувати»

В Італії з 4 травня відкриються парки, дозволять сімейні зібрання, в тому числі похоронні, чисельністю не більше 15 осіб. Музеї та бібліотеки відкриються з 18 травня. Тоді ж спортивні команди зможуть відновити групові тренування. Школи будуть закриті до початку навчального року у вересні. Бари та ресторани уряд не планує відкривати раніше червня. Пересування між регіонами як і раніше буде закрито, місцеві жителі також повинні звітувати про цілі своїх переміщень. 14 квітня італійський уряд дозволив працювати книгарням, хімчисткам, а також магазинам з дитячим одягом і канцелярськими товарами.

Крім того, прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте 26 квітня заявив, що з 4 травня зможуть відновити роботу фабрики та будівельні майданчики. «Ми більше не можемо так продовжувати, – сказав він в інтерв’ю італійській щоденній газеті La Repubblica. – Ми ризикуємо занадто сильно, наражаючи на небезпеку соціально-економічну структуру країни».

Всього в Італії понад 197 700 зареєстрованих випадків коронавіруса і понад 26 000 летальних випадків. За останній місяць число нових випадків істотно знизилося – з 4782 (1 квітня) до 2324 (26 квітня).

Франція: ризиковане відкриття

Франція, як заявив 26 квітня прем’єр-міністр Едуар Філіп, опублікує стратегію пом’якшення карантину у вівторок, 28 квітня. План буде сфокусований на таких аспектах: «здоров’я (захисні маски, тестування та ізоляція), робота шкіл, офісів, магазинів, транспорту і зборів людей». План буде представлений на розгляд парламенту, а потім в разі схвалення місцевої влади та профспілок.

Очікується, що діти початкових класів продовжать навчання з 11 травня, при цьому в групі буде не більше 15 дітей. Середня школа, за словами міністра освіти Жан-Мішеля Бланке, повернеться до навчання з 18 травня. Старші класи – з 25 травня, університети – на початку червня.

Читайте также:   США та ЄС чинять тиск на Туреччину через військову операцію в Сирії

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.