Країни G20 мають намір переглянути «цифровий податок» для технологічних компаній до 2020 року

Великі технологічні компанії, такі як Facebook і Google, змушені будуть платити додаткові податки, незалежно від їх прибутку або фізичної присутності в країні. Про це заявили Міністри фінансів і керівники центральних банків країн Великої двадцятки (G20) на зустрічі в Японії, які висловили наміри до 2020 року узгодити нові правила оподаткування компаній, які займаються транскордонними угодами.

Ці пропозиції призведуть до збільшення податкових зборів і трансформують основні принципи міжнародного оподаткування для світу, де економічні цінності представляють швидше ідеї і дані, ніж фізичні товари. На поточний момент великі технологічні компанії реєструють прибуток в країнах з низькими податками, щоб платити менше. При цьому найчастіше обслуговують клієнтів, які проживають в інших регіонах. Найбільш затятими противниками такої практики є Великобританія і Франція, які пропонують ввести єдиний мінімальний корпоративний податок, проте США виступають проти цього.

Читайте также:   Apple представила iPhone 13 і iPhone 13 Pro

Представники Великобританії і Франції готові відмовитися від своїх існуючих цифрових податків, як тільки країни G20 дійдуть згоди в цьому питанні, і будуть прийняті нові правила. Розглядаються кілька варіантів оподаткування. Одна ідея полягає в тому, щоб розрахувати «нестандартний» прибуток, отриманий компанією. Інша передбачає використання існуючих розрахунків прибутку з наступним розподілом на інші країни. Третій варіант – прописати «базовий прибуток» для всіх країн.

Нова система оподаткування потребує правил, які будуть визначати, коли саме компанія дійсно залучена в економіку країни і пропонує свої послуги користувачам, які проживають на даній території. Разом з тим представники країн Великої двадцятки заявили, що готові боротися з торговою напруженістю в світі, але не запропонували жодних нових рішень щодо зниження цієї напруженості і можливих ризиків для економічних перспектив.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *