Кабмін анонсував швидкий запуск водійських прав і техпаспорту в смартфоні

На сьогоднішньому засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято ряд рішень, які дозволять найближчим часом запустити такі онлайн-послуги, як електронні посвідчення водія, техпаспорт і багато іншого. Цей експериментальний проект планують регулярно розширюватися новими цифровими послугами.

Одним з перших елементів «Держави в смартфоні» буде впровадження онлайн-сервісів державних послуг для водіїв в тестовому режимі. Вже незабаром в рамках проекту «Дія» запрацює мобільний додаток з цими послугами.

Це означає, що скоро водії зможуть не носити з собою права кожен день, а власники автомобілів – ще і техпаспорти. Потім пред’явити техпаспорт в смартфоні зможуть і особи, які мають права на управління, але не є власником даного автомобіля.

Читайте также:   Революція: науковці розробили таблетки для схуднення

«Ми в Уряді хочемо, щоб державна система працювала для людей, не заважала, а полегшувала життя українців. Наша мета – до 2024 року всі послуги перевести в онлайн», – підкреслив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Також уряд прийняв законопроект, який дозволить замовляти номери на авто через інтернет у будь-якого виробника. В даний момент при реєстрації транспортних засобів громадянин може вибрати номерний знак виключно з переліку який є в сервісному центрі.

На думку КабМіну, вигравали від цього корупціонери, які «допомагали» вибрати «красивий» номер, а також великі монополісти – виробники номерів. З прийняттям нового проекту це зміниться і при реєстрації транспортного засобу людина буде отримувати свідоцтво про його реєстрацію з обраним номерним знаком. Після цього можна буде замовити у будь-якого виробника потрібний номер. Головна вимога – відповідність номерного знаку державному стандарту.

Читайте также:   Закон про «паралельний імпорт»: контрафактні товари та інтелектуальна власність

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 3363

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *