Ірану на замітку: США планують створити військову коаліцію у Перській затоці

Влада Сполучених Штатів планує створити міжнародний військовий альянс, який буде захищати комерційне судноплавство в Баб-ель-Мандебській та Ормузькій протоках (поблизу берегів Ємену та Ірану відповідно).

За словами Джозефа Данфорда, голови Об’єднаного комітету начальників штабів збройних сил США, необхідність у воєнному блоці виникла на тлі напруженості в американо-іранських відносинах. Він зазначив, що у найближчий час з’ясується, які країни мають політичну волю для участі в такій місії, а потім постане питання про те, чи готові вони внести військовий внесок в її здійснення. Американський генерал підкреслив, що Сполучені Штати готові поділитися з можливими союзниками своїм ноу-хау та засобами спостереження за судноплавством.

Нагадаємо, що через Ормузьку протоку, яка поєднує Перську й Оманську затоки, проходить третина світової нафти, що транспортується морським шляхом. Баб-ель-Мандебська протока біля входу в Червоне море також є одним з найбільш важливих у світі судноплавних маршрутів. 12 травня та 12 червня в Оманській затоці були скоєні напади на нафтові танкери. США поклали відповідальність за інцидент на Іран, а у Тегерані заперечують свою причетність.

Читайте также:   Другий рекорд поспіль: Bitcoin перевищив $8000

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *