Інститут IfW погіршив прогноз зростання німецької економіки на 2021 рік

Інститут IfW погіршив прогноз зростання німецької економіки на 2021 рік

Німецька економіка повернеться на докризовий рівень пізніше, ніж передбачалося раніше – в другому кварталі 2022 року, заявив Інститут світової економіки в Кілі, пославшись на труднощі з поставками в промисловості.

Інститут світової економіки в Кілі (IfW) значно погіршив кон’юнктурний прогноз для ФРН на поточний рік. За підсумками 2021 року ВВП Німеччини зросте на 2,6 відсотка, припускають експерти в опублікованому в четвер, 23 вересня, документі.

Разом з тим економічне зростання в наступному році виявиться сильніше, ніж прогнозувалося раніше, і досягне 5,1 відсотка, впевнені аналітики IfW. На 2023 рік вони очікують зростання ВВП в 2,3 відсотка. У попередньому прогнозі IfW розраховував економічне зростання в Німеччині в 2021 році на рівні 3,9 відсотка і у 2022-му – на рівні 4,8 відсотка.

Читайте также:   Британський мільйонер буде робити алмази буквально з повітря!

На думку експертів Кільського інституту, пов’язана з пандемією економічна криза завдасть німецькій економіці збитків в 320 мільярдів євро за період з 2020 по 2022 роки. “Перебої з поставками обійдуться промисловості в цьому році, ймовірно, в 40 мільярдів євро, більшу частину з цієї суми вдасться повернути, коли поставки відновляться”, – вказується в заяві. При цьому на докризовий рівень німецька економіка повернеться лише в другому кварталі 2022 року, вважає IfW. Ще в червні він прогнозував повернення ВВП Німеччини на рівень до пандемії в четвертому кварталі поточного року.

Інститут DIW також знизив прогноз на 2021 рік і поліпшив – на 2022-й

Тиждень тому прогноз зростання німецької економіки на поточний рік знизив Німецький інститут економічних досліджень (DIW). Показник ВВП Німеччини за підсумками року може збільшитися лише на 2,1 відсотка, заявив він 16 вересня. Ще в червні експерти очікували зростання німецької економіки в 2021 році на 3,2 відсотка. Прогноз на 2022 рік DIW підвищив з 4,3 до 4,9 відсотка. “Якщо в наступному році не буде перебоїв з поставками, в промисловості буде спостерігатися прорив”, – припускає інститут. Якщо цей прогноз підтвердиться, то до кінця 2022 року, економіка Німеччини знову досягне докризового рівня.

Читайте также:   Депутати хочуть зробити обов'язковими касові апарати для всіх ФОП у сфері торгівлі, в тому числі і для інтернет-магазинів

У 2020 році через кризу на тлі пандемії ВВП ФРН знизився на 4,6 відсотка.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
1 Комментарий

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *