ЄС розробив етичні норми функціювання штучного інтелекту

Європейська комісія оголосила про старт експериментального проекту з практичної реалізації ряду принципів, які повинні будуть дотримуватися компаніями і урядами при розробці та використанні штучного інтелекту. Ці принципи не схожі на Три закони робототехніки Айзека Азімова, вони не пропонують правила поведінки для роботів, а замість цього зачіпають важливі юридичні та етичні проблеми, які можуть виникнути в суспільстві, оскільки людство інтегрує ШІ в такі сфери, як охорона здоров’я, освіта і споживчі технології .

Для цих цілей у 2018 році була сформована група з 52 незалежних експертів, які визначили сім ключових вимог, яким, на їхню думку, повинні відповідати майбутні системи штучного інтелекту.

Людське сприяння і нагляд: ШІ не повинен руйнувати автономію людства, маніпулювати людьми або примушувати їх до чого-небудь, а люди, в свою чергу, повинні мати можливість втручатися і контролювати кожне рішення, яке приймається програмним забезпеченням.

Читайте также:   Как зрителей "Игры престолов" уличили в пиратстве (видео)

Технічна надійність і безпека: системи ШІ повинні бути стійкими до зовнішніх атак.

Конфіденційність і управління даними: персональні дані, які використовуються ШІ-системами, повинні залишатися конфіденційними.

Прозорість: рішення, прийняті програмним забезпеченням, повинні «розумітися і відслідковуватися людьми».

Різноманітність, відсутність дискримінації та справедливість: послуги , що надаються ШІ-системами, повинні бути доступні всім, незалежно від віку, статі, раси або інших чинників.

Екологічне і соціальне благополуччя: системи штучного інтелекту повинні бути екологічно відповідальними та сприяти позитивним соціальним змінам.

Підзвітність: ШІ-системи повинні бути захищені існуючими засобами захисту корпоративної інформації. Про негативні впливи систем необхідно повідомляти заздалегідь.

Ці принципи не мають юридичної сили, але вони можуть сприяти появі законодавчої бази, створеної Європейським союзом. В рамках даного проекту був також підготовлений список питань для «достовірної оцінки штучного інтелекту», які можуть допомогти експертам з’ясувати будь-які потенційні слабкі місця або небезпеки в програмному забезпеченні, яке використовує алгоритми ШІ. Докладний звіт з проблем штучного інтелекту буде представлений на конференції, яка пройде 9 квітня в Брюсселі.

Читайте также:   $2 млрд на зелену енергетику: Amazon створює венчурний фонд для екостартапів

Читайте також: СЬОГОДНІ КІБЕРПОЛІЦІЯ ПОЧАЛА ОПЕРАЦІЮ «ПІРАТИ» ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
1 Комментарий

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *