Астрономи бачать у супутниках Starlink СЕРЙОЗНУ ПРОБЛЕМУ

Минулого тижня компанія SpaceX вивела на орбіту перші 60 супутників системи глобального інтернету Starlink, проте астрономи вже бачать в цьому серйозну проблему для наземної астрономії.

Джонатан Макдауелл (Jonathan McDowell) з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики і багато інших дослідників помітили, що інтернет-супутники занадто яскраві і можуть заважати спостереженнями із Землі. Крім того, коли на орбіту вийдуть майже 12 тис. Супутників SpaceX, це тільки посилить проблему. Астрономи говорять, що кількість об’єктів на орбіті в кінцевому рахунку може збільшитися втричі, і тим, хто працює з телескопами, доведеться це враховувати.

Starlink – це ще й проблема космічного сміття. На поточний момент на орбіті вже знаходяться близько 5 тис. супутників і близько 2 тис. з них продовжують працювати, згідно з останньою доповіддю Європейського космічного агентства. З додаванням сузір’я супутників від SpaceX, OneWeb, Telesat, Kepler Communications, а тепер ще й Amazon це стане справжнім головним болем для астрономів. Але багато що залежить від того, в якому місці, у скільки і в який час року вони будуть знаходитися над Землею.

Читайте также:   Біткойн обвалився слідом за гривнею та цінами на нафту

Глава SpaceX Ілон Маск заявив, що супутники Starlink не зроблять істотного впливу на астрономію. Термін служби апаратів становить 5-7 років, після чого компанія планує зводити їх з орбіти і спалювати в атмосфері Землі. А щоб супутники не «злиплись» Маск попросив свою команду зменшити їх альбедо (відбивну здатність) перед наступними запусками.

Але астрономи турбуються не тільки про яскраве світіння. Деякі побоюються, що радіочастоти супутників будуть створювати перешкоди для телескопів і наукового обладнання, що спричинить за собою проблеми у вивченні Всесвіту. На це Маск відповів, що супутники Starlink не працюватимуть на певних частотах в Ku-діапазоні, щоб уникнути подібних проблем. Він також підтримав ідею використання супутників в якості носіїв компактних космічних телескопів.

Читайте также:   Робот - компаньон от Тойота

Читайте також: SPACEX СЬОГОДНІ УСПІШНО ВИВЕЛИ 60 СУПУТНИКІВ STARLINK НА НАВКОЛОЗЕМНУ ОРБІТУ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *