Експерти Bloomberg оцінили втрати світової економіки від торгової війни між США і КНР

Якщо торгова війна США і Китаю піде за найгіршим сценарієм і країни обкладуть митом всю взаємну торгівлю, збиток світовій економіці складе $600 млрд. В 2021 році – може відбутися самий пік наслідків.

До цього часу ВВП США через торгову війну втратить 0,5%, аналогічний показник Китаю знизиться на 0,8% – в порівнянні з тим, які цифри були б за відсутності протиріч. Втрати світового ВВП виявляться також на рівні половини відсотка, підрахували аналітики Bloomberg.

Найбільш «кошмарний» сценарій, який описали експерти, має на увазі не тільки підвищення мит, але і падіння фондових ринків на 10%. У цьому випадку втрати ВВП становитимуть ще на 0,1% більше у кожної зі сторін.

Читайте также:   Прогноз Єврокомісії: Економіка не зможе компенсувати втрати цього року до кінця 2021-го

Серед третіх країн, які найбільше постраждають від торгової війни США і Китаю, Bloomberg згадує Тайвань, Південну Корею і Малайзію. Найсильніше від торгової війни постраждають сфера технологій, енергетика і виробництво металів.

На думку аналітиків Bloomberg, торгова війна найсильніше позначиться на валютах, які зараз вважаються переоціненими – в першу чергу, на китайському юані. Крім того, під загрозою бат Таїланду і канадський долар.

Bloomberg відзначає, що багато експертів як і раніше розраховують, що серйозного погіршення ситуації вдасться уникнути. Надії покладають на особисту зустріч президента США Дональда Трампа і голови КНР Сі Цзіньпіна на саміті G20, який пройде в червні в Японії.

США 10 травня підвищили на 25% мита на китайські товари на загальну суму $ 250 млрд. Китай відповів три дні по тому, заявивши про введення зборів в розмірі від 5% до 25% на американські товари загальною вартістю $ 60 млрд.

Читайте также:   Через зміни клімату до 2050 року світова економіка постраждає на 23 трильйони доларів

Читайте також: ЦІНИ НА НАФТУ ЗНИЖУЮТЬСЯ НА ТЛІ РОСТУ ЗАПАСІВ У США

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 1054

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *