Ціна газу в Європі оновила історичний максимум – тепер $ 728 за 1 тис. куб. м

Ціна газу в Європі оновила історичний максимум

Стримуючи поставки газу в Європу, Росія підштовхує ЄС до прискореної сертифікації газопроводу “Північний потік – 2”.

Ціна найближчого (жовтневого) ф’ючерсу на газ на біржі ICE 13 вересня продовжила зростання, досягнувши до 09:30 за київським часом 59,765 євро за 1 МВт * год, що в перерахунку становить $728 за тисячу кубометрів.

У серпні середнє значення контракту “на день вперед” на TTF становило $533, на початку вересня – вже $658.

Європейські ціни на газ ростуть по ряду причин. Головні з них – в підземних сховищах запасене мало газу, а поточні поставки газу з усіх джерел набагато менше необхідних.

До початку опалювального сезону і початку відбору газу зі сховищ залишається близько місяця, а вони заповнені лише на 70%, що на 16 процентних пунктів нижче середнього рівня за останні п’ять років.

Читайте также:   Корупція та олігархи: МВФ назвав основні проблеми економіки України

“Газпром” з кінця серпня зовсім припинив закачування газу до деяких сховища в Німеччині, а в інші закачує невеликі обсяги.

На цьому тлі зріс приплив скрапленого газу (СПГ). Зараз його поставки на термінали на 20% перевищують показники серпня.

Відмова “Газпрому” нарощувати поставки газу експерти пов’язують з прагненням Росії таким чином тиснути на ЄС, щоб змусити його прискорити сертифікацію вже побудованого газопроводу “Північний потік – 2”. Без такої сертифікації його комерційна експлуатація неможлива.

Розкид оцінок тривалості такої сертифікації зараз величезний. З одного боку, в Україні і США кажуть, що вона взагалі не може проводитися, так як газопровід в такій конфігурації не відповідає базовим вимогам самого ж ЄС. З іншого боку, в Росії заявляють, що “при бажанні” сертифікацію можна провести за місяць.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *