Bloomberg назвав головні ризики для економіки наступного року

У 2022 році світова економіка продовжить відновлюватися. Однак є низка факторів, які можуть завадити відновленню. Серед основних ризиків: новий штам коронавірусу, інфляція, згортання підтримки бізнесу в США, уповільнення зростання Китаю та інше, пише Bloomberg.

Новий штам коронавірусу
При цьому новий штам може виявитися заразнішим і смертоноснішим. На думку аналітиків, повернення до жорстких обмежень навіть на три місяці загрожує уповільненням економічного зростання в 2022 році до 4,2%.

Інфляція
За рік інфляція США зросла з 2% до 7%. Аналітики вважають, що зростання цін стимулюють попит на газ, загострення ситуації у відносинах між Росією та Україною та, звичайно, саме відновлення економіки.

Жорстка політика ФРС
За прогнозами аналітиків, якщо регулятор тричі підвищить ставку та оголосить про готовність дійти до 2,5%, то у 2023 році у США можлива рецесія.

Читайте также:   Українського тижня в Європарламенті не буде через коронавірус

Уповільнення Китаю
Зростання китайської економіки в 2022 році ризикує уповільнитися до 3% проти очікуваних 5,7%. Це спричинить “ефект доміно”, вважають аналітики. Оскільки є “нульова толерантність” до коронавірусу незалежно від штаму, а також ігноруються наслідки кризи у секторі нерухомості.

Політичні потрясіння в Європі
Майбутні вибори в Італії та Франції не надають впевненості. У разі перемоги євроскептиків ціна запозичень для цих країн зросте, а у спреді суверенного держборгу у 300 базисних пунктах може настати рецесія.

Згортання екстрених стимулів
За оцінкою UBS, у 2022 році уряди згорнуть підтримку приблизно на 2,5% світового ВВП. Цей фактор особливо позначиться на економіках Японії, Канади, Італії та Великої Британії.

Читайте также:   В Одесі планують здати в оренду усі піщані плажи

Просідання економік, що розвиваються
Підвищення ставки ФРС, як правило, підвищує курс долара. Це викликає відтік капіталу, а іноді і валютні кризи в країнах, що розвиваються. У 2013 та 2018 роках від цього найбільше постраждали Аргентина, ПАР та Туреччина.

Зростання цін на продовольство
Ситуація з доступністю їжі може помітно погіршитися навіть у порівнянні з арабською весною 2011, особливо в таких країнах, як Судан, Ліван та Алжир.

Наслідки Brexit
За прогнозами аналітиків, повномасштабна “торговельна війна” між ЄС та Великою Британією малоймовірна. Однак це не відкидає проблем на митних кордонах. Що, у свою чергу, може призвести до підвищення споживчих цін.

Війна наддержав
Негативний вплив на світову економіку може й ескалація навколо Тайваню. Найгіршим варіантом розвитку ситуації агентство називає “війну наддержав”. За інших сценаріїв йдеться про санкції, які можуть заморозити зв’язки між Китаєм та США.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 6

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *