Білл Гейтс: «Моя головна помилка за часів керівництва Microsoft – програш Google на ринку мобільних ОС»

Засновник Microsoft Білл Гейтс згадав часи, коли під його керівництвом приймалися важливі рішення щодо мобільної операційної системи компанії, про яку зараз вже ніхто й не згадує. У свіжому інтерв’ю під час заходу, організованого венчурним фондом Village Global, один з найбагатших людей на планеті відверто зізнався, що вважає головним недоліком Microsoft програш Google на ринку мобільних ОС.

«У світі програмного забезпечення, особливо програмних платформ, переможець отримує все. І тому найбільша помилка – моє невміле керівництво, через яке Microsoft не змогла досягти того ж, що вдалося Android. Я маю на увазі, що Android – це стандартна мобільна платформа, яка працює не на пристроях Apple. У Microsoft були великі шанси на перемогу. І це дійсно той випадок, коли взяв все. Якщо у вас вдвічі менше додатків або на 90% більше додатків, ви на порозі загибелі. Є місце тільки для однієї операційної системи не від Apple, і яка ціна питання? $400 млрд, які просто перемістилися б з компанії G в компанію M»- Білл Гейтс, співзасновник Microsoft.

Google купила розробника ОС Android в 2005 році за $50 млн і колишній генеральний директор компанії Ерік Шмідт раніше визнав, що початковий план полягав у тому, щоб перевершити Microsoft з її проектом мобільної ОС Windows Mobile.

«У той час ми були дуже стурбовані тим, що мобільна стратегія Microsoft буде успішною», – сказав Шмідт під час судового протистояння з Oracle, пов’язаного з Java, в 2012 році. Але в підсумку Android вбив і Windows Mobile, і Windows Phone, ставши еквівалентом Windows в світі мобільних пристроїв.

В той же час не схоже, що зараз Білл Гейтс особливо шкодує через цю помилку. Мільярдер зазначив, що Microsoft і Office є дуже успішними, і, якби не досконала помилка, Microsoft не стала б тим технологічним лідером, яким вона є на сьогоднішній день.

Залишається нагадати, що Microsoft запустила операційну систему для мобільних пристроїв Windows Phone в 2010 році. Через сім років компанія оголосила про відмову від розвитку ОС. У січні 2019 року Microsoft оголосила про припинення підтримки Windows 10 Mobile, рекомендувавши користувачам перейти на Android і iOS. Сам Білл Гейтс, як відомо, вже давно перейшов на Android.

Читайте также:   У США ускладнили отримання грін-карт

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *