Антимонопольна комісія Євросоюзу сьогодні призначила Qualcomm штраф в € 242 млн

Антимонопольна комісія Євросоюзу сьогодні призначила американському чіпмейкеру Qualcomm штраф в € 242 млн за продаж стільникових модемів 3G за заниженими цінами з метою витіснення з ринку конкуруючого постачальника Icera.

Розслідування з цього питання почалося в 2015 році. Предметом розслідування була діяльність Qualcomm в сегменті модемів 3G в форм-факторі флешки в період з 2009 по 2011 рік. На думку регулятора, компанія Qualcomm зловжила домінуючим становищем на ринку і вдалася до несправедливою практиці хижацького ціноутворення, щоб вижити конкурентів.

Комісар Маргрет Вестагер, що відповідає за політику ЄС у сфері конкуренції, сказала:

«Своїм стратегічним поведінкою Qualcomm стримувала конкуренцію та інновації на цьому ринку, а також обмежувала можливість вибору для покупців в сегменті з високим рівнем попиту і величезним потенціалом розвитку інноваційних технологій».

Читайте также:   Обвал цін на нафту: в Україні має подешевшати бензин

В рамках розслідування комісія прийшла до висновку, що Qualcomm продала свої 3G-чіпи за цінами нижче собівартості компаніям Huawei і ZTE в період, коли Icera тільки-тільки почала вставати на ноги і могла стати серйозним конкурентом. Комісія назвала ці цінові поступки «цільової атакою», додавши, що так Qualcomm домоглася руйнівного впливу на бізнес Icera.

Сьогоднішнє рішення – лише останнє доповнення в чималій списку антимонопольних штрафів, які Qualcomm понесла за останні роки. Нагадаємо, Qualcomm, що є найбільшим постачальником мікросхем модемів для смартфонів, в травні програла антимонопольний позов, поданий федеральною торговою комісією (FTC). Відома суддя Люсі Ко визнала, що Qualcomm стягує «необгрунтовано високі» ліцензійні платежі за свої патенти і розкритикувала практику надання знижок клієнтам в обмін на ексклюзивне використання її продукції. Згадуємо багаторічне протистояння Qualcomm і Apple, яке тільки недавно завершилося, причому не без фінансових втрат для Apple. Саме за цю спірну практику знижок на ліцензійні відрахування в обмін на ексклюзивні контракти Qualcomm була оштрафована в ЄС на 1 млрд євро в минулому році. Ще до початку всієї цієї історії з ексклюзивними контрактами з Apple компанію Qualcomm штрафували за різні порушення антимонопольного законодавства в Південній Кореї, Китаї і на Тайвані.

Читайте также:   Boeing представили макет безпілотного винищувача в Австралії

Як бачимо, у Qualcomm досить багата історія взаємин з антимонопольниками різних країн. Але на відміну від попередніх штрафів це рішення навряд чи завдасть серйозної шкоди бізнесу Qualcomm. Ця антиконкурентну практика з боку Qualcomm припинилася в 2011 році і зараз у Комісії немає ніяких претензій ні до розміру роялті, ні до того, як компанія веде бізнес. Та й сам штраф на тлі попередніх дуже маленький і був розрахований як 1,27% обороту Qualcomm в минулому році. Це скоріше упереджувальний захід, щоб відбити бажання провернути щось подібне у інших.

На жаль, цей штраф вже не поверне бізнес з виробництва стільникових модемів Icera. Як відомо, остання була куплена NVIDIA в 2011 році, яка пішла з ринку стільникових модемів в 2015 році. NVIDIA сподівалася інтегрувати модеми Icera в свої процесори Tegra, але ці плани так і не були реалізовані.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *