48 депутатів на чолі з Тимошенко попросили визнати закон про землю неконституційним

Один з головних аргументів: за закон голосували вже за північ, порушивши регламент

Майже півсотні депутатів Верховної Ради на чолі з Юлією Тимошенко попросили визнати закон про землю неконституційним. Про звернення парламентаріїв повідомив відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу.

– Сьогодні, 4 травня 2020 року, в Конституційний Суд України надійшло конституційне подання 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення” від 31 березня 2020 № 552-IX і окремих положень Земельного кодексу України. Суб’єкт права на конституційне подання вважає, що оспорюваний Закон не відповідає низці статей Конституції України, – сказано в повідомленні суду.

Представниками ініціативи вказані лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко і її соратник Сергій Власенко. У зверненні йдеться про те, що земля є ресурсом і власністю народу. Він же може приймати рішення щодо її долі тільки на референдумі. Також депутати поскаржилися на обставини прийняття закону в другому читанні: під час розгляду правок в залі були відсутні 226 депутатів (мінімум необхідний для прийняття рішень), а голосували вже за північ, тобто на засіданні не 30, а вже 31 березня. Голосували під крики “Ні продажу землі” і “наглядом” президента.

Володимир Зеленський підписав закон про землю 28 квітня. При цьому він сказав, що “Україна чекала цей закон з часу здобуття незалежності”.

Читайте также:   Англійці підключили корів до 5G

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *