21% українців віддають за комуналку половину доходів сім’ї

За 5 років статистика різко збільшилася

Під час опитування 21% жителів України повідомили, що на оплату комунальних послуг витрачають половину доходу всієї родини. За останні 5 років показник збільшився на 15%. Про це повідомляє Київський міжнародний інститут соціології.

– Частина громадян, які витрачають на оплату послуг ЖКГ менше третини доходу сім’ї, в лютому зменшилася в порівнянні з дослідженнями листопаді і грудні: 42% в лютому і 53% і 48% в листопаді та грудні відповідно, – відзначили соціологи.

За даними опитування, за станом на 2015 рік менше третини доходу витрачали на послуги ЖКГ 66% опитаних, тепер – тільки 42%.

46% українців вважають, що оплата комунальних послуг за рік збільшилася.

Раніше прем’єр-міністр Олексій Гончарук запевнив, що в цілому ціни на газ продовжують знижуватися і цієї зими українці заплатять “значно менше”, ніж минулого. Прем’єр розповів також про окремий офіс, який стежить за тим, щоб платіжки були прийнятними.

З 2020 жителі України будуть отримувати дві платіжки – за газ і його транспортування. 20 січня Олексій Гончарук заявив, що в 124 містах України теплокомуненерго знизили платіжки за тепло та гарячу воду до 30% через зниження ринкових цін на газ.

Також 11 лютого Національна комісія прийняла акт, згідно з яким українці будуть оплачувати мінімальну платіжку навіть при відсутності споживання газу. Оплата буде стягуватися за транспортування блакитного палива.

Як повідомив глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Валерій Тарасюк, в будь-якому випадку споживачів зобов’яжуть платити за можливість доступу до інфраструктури, тому оплачувати послуги доставки газу належить всім українцям. Таким чином, громадянам прийде мінімальна платіжка незалежно від споживання газу.

Читайте также:   Що буде зі ставками по депозитах найближчим часом

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *