100 млн тонн за два тижні. Викиди вуглекислого газу в Китаї суттєво зменшилися за рахунок падіння виробництва внаслідок спалаху коронавіруса

Спалах коронавіруса продовжує впливати на глобальні економічні процеси. Раніше ми вже писали про скасування запланованих виставок і припинення виробництва мобільних пристроїв. Але у цього впливу на економіку є й інші наслідки, які можна назвати позитивними для екології.

Через зниження промислового виробництва в Китаї впало споживання електроенергії промисловими об’єктами. Відповідно, знизився обсяг вироблення електроенергії, а це призвело до скорочення викидів вуглекислого газу приблизно на 100 млн тонн за двотижневий період, що пішов за Китайським (або ж Місячним) новим роком.

Відзначимо, у Китаї з нагоди Китайського нового року (доводиться на 25 січня календарного 2020 року) наступають приблизно двотижневі вихідні. Але в цьому році через спалах коронавіруса в багатьох компаніях були введені вимушені канікули, які затягнулися ще на кілька тижнів. Як наслідок, економічна активність не відновилася до звичайного рівня.

Читайте также:   Американські інженери розробили одномісну літаючу тарілку

У звіті Carbon Brief розглядається двотижневий період, який настає через 10 днів після Китайського нового року. Як правило, до цього часу економічна активність у Китаї поновлюється. У 2019 за цей двотижневий період обсяг викидів вуглекислого газу в атмосферу досяг приблизно 400 млн тонн. Але в 2020 році з-за спаду промислового виробництва цей показник склав лише близько 300 млн тонн – на чверть менше, ніж у попередньому році. Відзначимо, цей обсяг викидів, які Китай «заощадив» за 2 тижні, відповідають повному річному обсягу викидів такої країни, як Чилі.

Споживання вугілля також не відновилося після свят у Китаї. За місяць до Нового року за місячним спалювання найбруднішого викопного палива в Китаї відповідало показникам попередніх років. Але після свят, згідно з аналізом, споживання вугілля впало до чотирирічного мінімуму.

Читайте также:   Ілон Маск запитав передплатників, чи будувати йому Гігафабрику в Техасі

За прогнозами, якщо в короткостроковій перспективі буде продовжуватися скорочення викидів вуглекислого газу, то річний обсяг викидів в Китаї зменшиться, але не дуже істотно – всього приблизно на 1%. Хоча впевненості в цьому немає. У Китаї є досить резервних потужностей як для виробництва електроенергії, так і для промисловості, щоб нарощувати виробництво, коли рівень захворюваності почне знижуватися. Більш того, дослідження BloombergNEF свідчить, що, незважаючи на зниження виробництва в Китаї, викиди в країні можуть навіть збільшитися через орієнтованого на інфраструктуру пакету заходів стимулювання, який готує уряд. Цей пакет зажадає від країни продовження спалювання вугілля та збільшення використання цементу й сталі. Так що нинішнє короткострокове зниження викидів може бути з лишком «компенсовано» наступною активізацією китайської промисловості.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *