Замість послаблення – посилення. Хто в Європі посилює карантинні заходи

Попри те що в Європі коронавірус йде на спад, не всі європейські столиці поспішають послабляти карантин, побоюючись нових хвиль епідемії

В Україні карантин продовжать до 22 травня, але з пом’якшеннями. З 11 травня обіцяють відкрити парки, сквери, зони відпочинку, салони краси, перукарні, літні майданчики кафе і ресторанів. У Польщі вже послаблення – відкрилися готелі і ТЦ, музеї та бібліотеки. В Італії, де ситуація з коронавірусом була однією з найстрашніших у світі, вже дозволили пересування між регіонами, роботу виробництв, будівельних компаній.

А ось в інших країнах навіть такого мінімуму поки чекати не доводиться.

Західна Європа: “Скасування обмежень зведе до нуля всі зусилля”

Попри те що кількість смертей від коронавіруса у Франції пішла на спад, надзвичайний стан, який планувалося закінчити 11 травня, продовжено до 24 липня. Міністр охорони здоров’я Олів’є Веран заявив: передчасна відміна обмежень зведе до нуля всі зусилля, які “доклав французький народ”. І додав, що для всіх без винятку громадян, які в’їжджатимуть з інших країн до Франції або з її територій, буде передбачений обов’язковий 14-денний карантин.

Дотримуються такої ж точки зору на карантин і інші європейські країни.

“У Великобританії як і раніше забороняється збиратися групами більше двох осіб. В Італії вечірки і сімейні зібрання, як і раніше заборонені. На похоронах можна збиратися групами не більше 15 осіб, але меси також заборонені. Швеція досі забороняє збиратися групами понад 50 осіб і відвідувати будинки для людей похилого віку. Німеччина і Нідерланди забороняють концерти та спортивні змагання до 31 серпня, Данія теж їх забороняє, якщо там збирається понад 500 осіб. В Іспанії, Португалії та Мальті школи будуть закриті до вересня “, – пише Le Figaro .

Білорусь: кількість нових хворих тільки зростає

Білоруські медики розповіли, що через спалах коронавіруса в лікарнях країни почалося “пекло” і всім довелося перейти на посилений режим роботи.

“Ми тепер всі під одною гребінкою – в терапії. І всі впряглись в це. Важко. Дуже хочеться назад, у свій перев’язувальний кабінет. Але я розумію, що це станеться не скоро. І терплю, як і всі інші. Зараз всім медикам нелегко… Вдома навіть готувати ніколи. Перший час приходили – і трупами падали! ” – повідомила місцевим ЗМІ санітарка Наталія Суворова з Вітебська, яку перекинули на боротьбу з коронавірусом з ЛОР-відділення.

Наталя розповідає, що від масок і захисту починається подразнення, дихати важко, але в таких умовах доведеться працювати ще довго, адже кількість нових хворих тільки зростає.

Але при всьому цьому президент Олександр Лукашенко відмовляється вводити карантин, а замість цього має намір провести парад 9 травня.

Читайте также:   У МОЗ назвали вартість лікування хворих на коронавірус

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.