Ляшко ініціює карантин в Україні до 12 травня. Але з пом’якшенням з 27 квітня

На його думку, піків захворюваності коронавірусів буде два

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко прогнозує, що карантин в Україні продовжать до 12 травня, а може, і далі після цієї дати. Сам Ляшко виступає за такий варіант і буде готувати постанову, виходячи з продовження до 12 травня. Але рішення – за Кабінетом міністрів, і воно буде прийнято 22 квітня. 

При цьому Ляшко вважає, що з 27 квітня можливе пом’якшення карантину.

– Карантин у нас встановлений до 24 квітня. Я, як головний лікар, буду готувати подання про продовження карантину до 12 травня, а також можу анонсувати пом’якшення карантину вже з понеділка, – заявив Ляшко.

Він зазначив, що рішення про продовження або непродовження, а також пом’якшення карантину буде прийматися на засіданні уряду.

На думку Ляшка, якби Україна не встановила карантинні обмеження, то зараз в країні могло б бути близько 125 тисяч хворих.

– Зараз у нас 5700 випадків підтверджених. Ми розуміємо, що карантин працює, карантин дає свої позитивні результати, – зазначив головний санітарний лікар.

МОЗ запропонує Кабміну пом’якшити умови карантину “без значної шкоди для протиепідемічних заходів” і дозволить відновлювати деякі сфери економіки, якщо вони будуть дотримуватися протиепідемічних умов.

Пиків коронавіруса в Україні буде два

Денис Шмигаль 20 квітня підтвердив намір продовжити карантин, одночасно знявши деякі обмеження.

– Ми на засіданні Кабміну, швидше за все, продовжимо карантин, ґрунтуючись на цих розрахунках. Але плануємо пом’якшити деякі заходи у двох-трьох сферах уже цього тижня, – сказав глава уряду.

Розрахунки, про які згадує прем’єр-міністр, стосуються піку захворюваності. Згідно з даними (розрахунки робила Академія Наук України), якими володіє уряд, піків буде два: кінець квітня і період 3-8 травня.

В Україні карантинні обмеження діють до 24 квітня. Офіційного рішення про нову дату закінчення поки немає, проте про необхідність продовження карантину неодноразово говорив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, глава МВС Арсен Аваков і міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Та й сам Володимир Зеленський.

Що стосується піку захворюваності, то в різний час представники української влади прогнозували його на 14-15 квітня, потім на Великдень, потім – на тиждень після Великодня. З огляду на найсвіжіший прогноз, не доводиться сумніватися, що карантин в Україні буде продовжений і захопить наступні три ризикованих уїк-енду: поминальні дні і травневі свята.

Водночас, 20 квітня 5 європейських країн почали послаблювати карантин. Серед них – Франція і Німеччина, які знаходяться в світовій п’ятірці за кількістю виявлених випадків захворювання коронавірусом.

У світі, за станом на 20 квітня, коронавірус підтвердили у 2 407 341 людини. Всього у світі від COVID-19 померли 165 069 осіб, а одужали 625 128 осіб.

Серед країн за кількістю виявлених випадків лідирують США з 764 265 зареєстрованих хворих. На другому місці залишається Іспанія – 198 674, потім йдуть Італія – ​​178 972, Франція – 152 894, Німеччина – 145 742 і Великобританія – 120 067.

Читайте также:   Захворюваність на COVID-19 зросла на понад 11% за одну добу

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.