Американська компанія Moderna заявила про 100% ефективність вакцини проти коронавірусу

Водночас в групі плацебо помер учасник випробувань

Вакцина від COVID-19 американської фармацевтичної компанії Moderna при первинному випробуванні показала ефективність в 94,1% випадках, а при тяжкій формі захворювання – в 100%. Розробники готові передати документи на реєстрацію вакцини в Сполучених Штатах. Про це повідомляється на сайті компанії.

У випробуваннях взяли участь 30 тисяч осіб, з яких захворіли на коронавірус 196 осіб. Серед заражених – 11 вакцинованих осіб і 185 добровольців, які перебували в групі плацебо. Результати дослідження показали в цьому випадку, що ефективність вакцини становить 94,1%.

Водночас в групі плацебо було зафіксовано 30 хворих, які перенесли коронавірус у важкій формі та 1 випадок летального результату. З групи добровольців, які отримали вакцинацію, заражених не виявлено. Таким чином компанія зробила висновки, що дослідження свідчать про 100-відсоткову ефективність вакцини.

Читайте также:   МОЗ назвав симптоми, при яких українців з COVID-19 буде забирати швидка

На цей час вакцини від коронавірусу, ефективність якої доведена на 100%, не існує, але в усьому світі розробляється більше десятка вакцин. 16 листопада американська компанія заявила, що в ході третьої стадії випробувань її вакцина показала ефективність в 94,5% випадках. Тоді в випробуваннях участь взяли 30 тисяч осіб. В ході вакцинації на проміжному етапі COVID-19 виявили у 95 осіб. Серед тих, хто дійсно були вакциновані, заразилися лише п’ять осіб, і захворювання у них протікало в легкій формі.

Тим часом розробники компаній Pfizer і BioNTech робили заяви, що їх вакцина захищає від коронавірусу 90% пацієнтів, на яких проводились дослідження. У Росії оголосили про ефективність вакцини “Супутник V” в 92%, а компанія AstraZeneca оцінила ефективність вакцини, що розробляється разом з Оксфордським університетом, в 70%.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *