Ввічливий репост: правила мережевого етикету

Ввічливий репост: правила мережевого етикету

Кожен соціум витворює свої внутрішні негласні правила. Мережа – не виняток і кожна інтернет-спільнота має свої норми поведінки. Що стерплять Facebook-френди (численні репости бородатих жартів, наприклад), за те Instagram-підписники не подякують. Наші соцмережі давно стали способом самопрезентації і дуже впливають на оффлайн-життя. Тому, якщо не хочете через незнання правил етикету справити на людей враження грубіяна й забіяки, саме час дізнатися про норми поведінки в мережі.

Грамотність

Загальна вимога до всіх інтернет-користувачів – писати грамотно. Звичайно, в мережі всі спілкуються розмовною мовою і на офіціоз тут реагують негативно. Але правил граматики це не стосується. Висловлюватися варто так, аби вас зрозуміли. Численні помилки та одруківки будь-який текст перетворять на зашифроване письмо. От Ви б стали витрачати свій час на дешифрування чужого поста?

Читайте также:   Як усе встигати: тайм-менеджмент від Ельвіри Гаврилової

Не спамити

Поширювати інформацію, яка набула масового чи навіть вірусного характеру – поганий тон. Якщо ви зустріли її в стрічці більше 3 разів, то ваші френди, мабуть, теж уже бачили. Намагайтеся шукати максимально унікальний контент.

Правила репосту

Коли ділитеся з друзями посиланнями чи чужими постами, додавайте до репосту щось від себе. Хоча б кілька слів, які пояснять, чому ця інформація з’явилася у стрічці ваших друзів та навіщо вона їм.

Звинувачення

Вся критика та звинувачення, які ви адресуєте іншим, повинні мати аргументи та докази. В іншому разі, такий пост буде свідчити більше про вас, аніж про об’єкта ваших скарг. Також відмічайте і тегайте цю людину, аби не обговорювати її «позаочі».

Читайте также:   Гардероб ділової жінки: як одягатися сучасній начальниці 

Самореклама

Фрази на кшталт «Підписуємося на мене», або «дружно заходимо на мою сторінку й ставимо лайки» – це рівень школярок, а не дорослих солідних людей. За таке дітвацтво часто розфренджують.

Смайли

Не забувайте першопочаткове завдання смайлів, емодзі та стікерів. Вони демонструють ваші емоції та ставлення і прикрашають текст, але вкупі зі словами. Використовуючи лише їх, ви демонструєте бідний словниковий запас. Ілюструючи ними кожне написане слово, ви дратуєте френдів, адже надмір емозді ускладнює читання. Ваші друзі не дурні. Букви знають, читати вміють, здогадатися про значення слів «котик» та «песик» можуть без ілюстрацій.

Читайте також: ЯК СТАТИ ІДЕАЛЬНИМ СПІВРОЗМОВНИКОМ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *