Страхування бізнесу: все, що потрібно знати підприємцю

Кожен підприємець знає, наскільки мінливим може бути успіх. В процесі побудови та розвитку бізнесу, засновник стикається з масою незалежних від нього факторів: діями оточуючих людей, ситуацією в галузі, політичною та економічною погодою в країні та світі, природними катаклізмами, різними ПП тощо. Все це може негативно позначитися на роботі компанії і її виторгу. Тому страхування бізнесу є одним з найважливіших критеріїв, що забезпечують успіх вашої справи.

Страхування майна

Один з найпопулярніших видів страхування – це страхування майна.

До майна компанії належить власне або орендоване приміщення, обладнання, сировина, вантажні та легкові автомобілі, офісні меблі та взагалі все, чим користується бізнес.

Я рекомендую першою чергою оформляти саме страхування майна, тому що з ним пов’язано дуже багато ризиків – пожежа, аварії водопроводу, розкрадання, землетрус та інші.

Всі можливі негативні моменти можна і потрібно прописувати в договорі страхування. Якщо компанія займається логістикою, то в цьому випадку страхування вантажів – найважливіше. На дорозі, під час доставлення вантажу може трапиться ДТП, продукцію можуть вкрасти, а перевізник буде зобов’язаний компенсувати витрати клієнта. При наявності страховки, всі витрати понесе страхова компанія, якщо стався випадок прописаний у договорі.

Непередбачені неприємності можуть статися навіть в офісі, який ви орендуєте вже понад 10 років: може раптово спалахнути проводка, прорвати труба, статися крадіжка, і вам доведеться відшкодовувати збиток.

Застрахувати майно компанії можна на випадки:

 • пожежі та вибуху;
 • аварій в системі водопостачання;
 • протиправних дій інших людей; 
 • поламання;
 • зіткнення з рухомими об’єктами;
 • стихійних лих;
 • теракту.

Залежно від сфери бізнесу можна вибрати найбільш імовірні випадки та застрахувати компанію від них.

Страхування відповідальності

Продукція компанії або послуги, які вона надає, можуть завдати шкоди третім особам. Якщо постраждала сторона подасть до суду, доведеться виплачувати солідну компенсацію. Тому я рекомендую не економити на страхуванні цивільної відповідальності.

Перш за все я б порадила застрахувати відповідальність власників або орендарів приміщень. Якщо в приміщенні вашої компанії постраждає людина, ви будете зобов’язані відшкодувати їй збитки. Таке може статися якщо, наприклад, ви вирішите прикрасити дверні прорізи до свята, повісивши громіздкі та важкі прикраси, які можуть впасти на когось зі співробітників і спричинити травму.

Інші види страхування відповідальності:

 1.  Страхування відповідальності виробника за якість товарів, робіт і послуг. Такий вид страховки рятує в разі спричинення шкоди здоров’ю або життю споживача ваших товарів або послуг.
 2. Страхування відповідальності керівників. Якщо топменеджмент прийме неправильне управлінське рішення, і це призведе до негативних наслідків для репутації компанії або великі фінансові втрати, страховик буде зобов’язаний відшкодувати збитки.
 3. Страхування відповідальності організатора заходу. Будь-який захід пов’язано з ризиком, тому я раджу оформляти страховку, особливо якщо мова йде про великі фестивалі або концерті.

 Страхування персоналу

Найпопулярніший вид страхування співробітників – це ДМС. У 3 кварталі минулого року цей вид страхування був лідером з приросту премій.

Компанії, особливо великі, використовують медичне страхування як спосіб залучити й утримати цінні кадри. Навіть якщо співробітники рідко звертаються до лікарів, вони будуть раді отримати гарну страховку. Крім ДМС існує міжнародне медичне страхування, онкострахування та різні програми страхування життя. В основному такі поліси оформляють власники бізнесу і компанії, які хочуть надовго утримати своїх топменеджерів.

Що стосується компаній, що працюють у сфері будівництва або виробництва, тоді тут ризик травм серед співробітників – найвищий. Таким компаніям я рекомендую страхувати співробітників від нещасних випадків і хвороб. У разі страхового випадку потерпілий отримає виплату на лікування та компенсацію на час втрати працездатності.

На вартість страхування від нещасних випадків впливає:

 • рід діяльності компанії;
 • кількість застрахованих;
 • термін дії захисту: цілодобово або тільки в робочий час;
 • обрані ризики;
 • страхові суми.

Страхування кіберризиків

Якщо, згідно з родом своєї діяльності, ваша компанія володіє великими обсягами персональних даних третіх осіб, як, наприклад, банки, МФУ, оператори мобільного зв’язку, служби таксі тощо – то ви обов’язково повинні подбати про страхування кіберризиків.

Подібний тип страховки ще не так широко поширений у нас, як у США або європейських країнах, але з кожним роком набирає популярності. У разі хакерської атаки, в доступі порушників можуть опинитися важливі відомості про клієнтів, а це може загрожувати вам масовими позовами на значні суми.

Я рекомендую бізнесам першою чергою подбати про страхування майна, співробітників і відповідальності перед третіми особами. Все залежить від роду діяльності компанії та її можливостей.

 

Читайте также:   Як побудувати бізнес на $800 млн, рятуючи працівників кол-центрів від стресу за допомогою штучного інтелекту

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 1959

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *