Як вибрати оскароносну роль: 10 порад

Премія Оскар

Премію Американської академії кінематографічних мистецтв і наук, відому як «Оскар», отримати непросто. Для американського (і не тільки) актора це стає вінцем кар’єри і показником професійної спроможності. Або так і не стає. Однак від таланту тут залежить далеко не все. Щоб отримати Оскара за кращу роль, треба спочатку отримати відповідну роль – така реальність. Звичайно, гарантій ніхто не дасть, але шлях до заповітної статуетки починається саме з вибору сценарію. І чим ширше цей вибір, тим вище шанс знайти потрібний. Проаналізувавши всі отримані нагороди, я склала список критеріїв успіху.

Персонаж – реальна людина

За весь час 83 статуетки Академія вручила тим, хто зіграв реально існуючих особистостей. У минулому році одну з цих статуеток отримала Рене Зелвегер за роль співачки і актриси Джуді Гарленд, а в позаминулому виконавцям біографічних ролей пішли відразу три оскара з чотирьох за ролі.

Персонаж – реальна людина королівської крові

Шанси на перемогу різко підвищуються, якщо виконати роль не просто реальної особистості, але реальної особи королівської крові. З недавнього: Олівія Колман отримала оскара за Анну Стюарт. Також були нагороджені виконавці ролей Генріха VIII, Єлизавети I і II, Георга VI. Зі знаті неєвропейського походження Академія оцінила виконання ролі таїландського короля Монгкута в мюзиклі «Король і я».

Персонаж – реальний політичний діяч

Не менше монархів кінодіячі поважають політиків. Якщо вам вдалося роздобути роль харизматичного лідера з довгими монологами, вважайте, півсправи зроблено. Домоглися успіху актори, які взялися за Вінстона Черчілля, Авраама Лінкольна, Харві Мілка і Махатму Ганді. Деспоти теж не залишилися за бортом – Оскаром відзначили виконання ролі президента Уганди Іді Аміна.

Актриса – молода дівчина

На жаль, тут вже як пощастить, але дівчині до 30 отримати оскара набагато легше, ніж колегам постарше. До цієї соціальної групи належить 35% лауреаток в категорії «Головна жіноча роль».

А актор не так вже й молодий

Молодому актору можна втішати себе тим, що з віком його шанси зростають. Єдиним, хто отримав Оскара до настання 30, став Едріан Броуді (в 29).

Американське або британське походження

Кажуть, що неамериканцям оскар не світить, і це частково правда. Але тільки не для британців. Починаючи з Вів’єн Лі і Лоуренса Олів’є, британські актори цінувалися Кіноакадемією. На даний час серед лауреатів їх уже 65.

Роль в мюзиклі

Ролі з співом, танцями або грою на музичних інструментах часто приносять «Оскар» своїм виконавцям. Саме такою стала роль Джуді, з якої премію отримала Рене Зелвегер в минулий раз. А до неї таких виконавців набереться ще з десяток.

Роль лиходія

Якщо ролі важливого історичного персонажа актору не дісталося, він може спробувати перемогти в амплуа дотепного лиходія. Найчастіше нагороджуються подібні ролі другого плану, але в минулому році кращим актором став виконавець головної ролі. Хоакін Фенікс зіграв убивчо чарівного Джокера і не прогадав.

Роль матері

За останні десять років вісім виконавиць ролей другого плану отримали оскара за ролі матерів. Всі вони втілювали різні боки материнства, так що не варто прагнути зіграти архетипічну самовіддану матір. Деякі з переможниць зображували безвідповідальних, інші – нещасних матерів.

Ім’я героя є в назві фільму

Більше третини всіх оскароносців зіграли у фільмах, названих іменем їх персонажа, прізвищем або хоча б прізвиськом. Меріл Стріп ця закономірність зіграла на руку тричі: за фільми «Крамер проти Крамера», «Вибір Софі» і «Залізна леді». Два лауреата 2020 року також ще є прикладом: Рене Зелвегер з фільмом «Джуді» і Хоакін Фенікс з «Джокером».

Автор: Ельвіра Гаврилова

Читайте также:   Лучшие платья по типу фигуры - fashion-блоггер Эльвира Гаврилова

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 3

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *