Як уникнути протистояння відділів маркетингу, продажів і кадрової служби?

Слід почати з того, хто такі ейчари і для чого вони потрібні. Ейчар або HR-менеджер – це співробітник, відповідальний за підбір персоналу в компанію. Тобто саме від ейчара залежить професіоналізм підібраного штату і, як наслідок, продуктивність і конкурентоспроможність компанії.

Головний показник хорошого менеджера з персоналу – це постійний кваліфікований штат співробітників, які роками працюють в одній компанії й вважають її найкращою на ринку.

Отже, ідеальний варіант роботи айчара – це коли він проводить непомітну планову профілактичну роботу серед персоналу, а не бере участі у фарсі під назвою текучка кадрів. Це одна з тих робочих ділянок підприємства, де, чим менше суєти – тим краще результати.

Взаємодія трьох китів компанії: кадрової служби, відділу продажів і маркетингу

Поки бізнес ще маленький, всі три функції, найчастіше, виконує сам підприємець. Коли власник своїм потом і кров’ю налагоджує хоч якесь виробництво, часто, першим самостійним відділом стає відділ продажів. Саме ці люди приносять гроші в компанію, хоча відділи маркетингу і набору кадрів надалі не менш важливі для росту і капіталізації компанії. Відразу уточню, що в цьому випадку ми говоримо про звичайного підприємця, який не привертає третю кваліфіковану сторону для розвитку компанії (маркетологів, піарників тощо).

Кадрова служба VS відділ маркетингу

Якщо у вашій компанії є протистояння між ейчарами і відділом маркетингу, це означає:

  • Між відділами не прописані сфери впливу і відповідальності

 

Часто, при динамічному зростанні компанії, буває складно відразу позначити межі відповідальності та обов’язки нового персоналу. Це призводить до того, що сфери впливу окремих служб починають перетинатися. Я вважаю, що в такому випадку, HR-служба пожинає плоди свого непрофесіоналізму. Адже це їх обов’язок – вчасно, чітко, а найголовніше – дуже тактовно, розділити зони відповідальності. Це в їх силах – запропонувати варіант співпраці між відділами (і окремими людьми), щоб не було конфліктів.

  • Порушено чиїсь амбіції
Читайте также:   Модний вирок: які тренди визначили моду 2019 року

 

Найчастіше відділ кадрової служби та відділ маркетингу виникають не одночасно. А іноді їх очолюють так звані “старожили” в компанії, які працюють в ній найдовше і знайомі зі специфікою ведення даного бізнесу. Я знаю приклади, коли ейчари, в силу своєї некомпетентності в правилах розвитку бізнесу, вважали роботу маркетолога непотрібною та недоречною (адже її ж не видно!). Так, HR-менеджер в одній знайомій мені компанії доручав маркетологу роботу “принеси-подай”, що, природно не сподобалося молодому фахівцеві. Він виконував свою роботу, яку некомпетентному ейчару було важко зрозуміти, і він всіляко завантажував маркетолога непотрібною роботою, що входить в розріз з обов’язками та положенням співробітника відділу маркетингу.

  • Хтось із фахівців не на своєму місці

 

Буває, що маркетологи звинувачують кадровий відділ у найманні некваліфікованих співробітників, які “вбивають” їх ідеї на різних етапах впровадження. Буває, співробітники відділу продажів сперечаються з маркетологами про правильність рекламної кампанії нової лінійки товарів або послуг. Ейчарам може не подобатися, що інші відділи сунуть ніс в розставляння сил всередині компанії й займаються “не своєю справою”.

Будь-яка ідея вимагає людських ресурсів для її реалізації. Іноді, відділи скаржаться один на одного через те, що не хочуть переробляти, втілюючи в життя чиюсь ідею, а іноді – просто не сходяться в поглядах.

Тут головне розуміти, що ви – одна компанія і цілі у вас спільні – розвиток цієї самої компанії. Якщо ейчар бачить себе у відділі маркетингу і може запропонувати грамотний кейс з просування нового товару – чому б його не вислухати. Якщо працівник відділу продажів впевнений, що може поліпшити ергономіку роботи офісу – чому б не дати йому таку можливість тощо.

Саме тому, замість того, щоб стояти на смерть один проти іншого, чи не краще докласти ці зусилля на користь підприємства?

Відділ маркетингу VS відділ продажів

Результати роботи відділу продажів завжди наочні. Але ж, погодьтеся, як важко продавати товар або послугу, якщо вони не відповідають вимогам клієнта. Або, коли продукт в точності копіює товар або послугу конкурентів і для того, щоб запропонувати клієнту кращий продукт, доводиться “продажникам” самостійно провести аналіз продукції конкурентів.

Саме такими питаннями має займатися відділ маркетингу. Але і маркетологам складно буде допомогти “продажникам”, якщо вони не надають даних про відгуки клієнтів, не розповідають, як проходить пряме спілкування зі споживачами. Відділ продажів – це очі та вуха компанії, в тому числі й відділу маркетингу!

Про це повинні пам’ятати й маркетологи. Що вони без цих органів почуттів – схожі на тих сліпців, що, обмацуючи слона, давали йому різні визначення, дуже далекі від дійсності. Можна, звичайно, презирливо дивлячись на відділ продажів, замовляти дослідження клієнтів тільки на стороні. Але я не думаю, що це економічно виправдане рішення. Та і як маркетологи збираються без відділу продажів перетворювати свої ідеї на гроші?

Ейчар-відділ VS відділ продажів

Здавалося б, що можуть не поділити між собою відділ продажів і кадровий? А ні. Така проблема трапляється і зустрічається досить часто, якщо присутня текучка кадрів.

Знайти правильну мотивацію й ефективне навчання – завдання ейчарів. А впроваджувати ці знахідки в життя – вже завдання керівника відділу продажів. І погодьтеся, продавати товар відомої (з правильним іміджем) компанії набагато продуктивніше, ніж маловідомої. Це теж робота менеджерів з персоналу – знайти шляхи створення правильного іміджу компанії. Саме знайти шлях. А далі … на жаль, багатостраждальний відділ продажів повинен докласти зусиль, щоб не котитися по накатаній доріжці, думаючи, що “краще – ворог хорошого”.

Краще, може й ворог хорошого, але ейчари повинні пам’ятати, що якщо результати їх роботи видно через деякий час, то відділу продажів – сьогодні. Тому кожен день для них – битва. І кожен воїн на рахунку. І оплата їх роботи дуже часто залежить від проданого сьогодні, а не завтра або через рік. Це, звичайно, спрощений погляд, але близький до істини. І, щоб відчути це, потрібно перебувати там, з ними на лінії фронту.

Тому, якщо підбити підсумки усього сказаного вище, то в одній компанії немає місця ворожнечі. Кожен з відділів в рівній мірі потрібен і важливий, а головне – всі ви йдете під одним прапором – під прапором вашої компанії й повинні співпрацювати та взаємодіяти, роблячи все можливе для її процвітання!

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *