Стиль у фільмі “Круелла”

Круелла стиль у фільмі

У Голлівуді 2020-х поважають почуття антигероїв. Слово вже дали і Малефісенті, і Джокеру, і сестрі Ретчед — тепер настав час ще однієї діснеївської злодійки, Круелли Де Віль.

На екрани вийшов фільм “Круелла” з Еммою Стоун у головній ролі. Він розповідає історію становлення “чорно-білої” злодійки і розкриває її персонажа з зовсім несподіваних сторін. Глядач знайомиться з маленькою дівчинкою Естеллою, несхожою на всіх інших, талановитою і, як водиться, проблемною. Мама Естелли намагається прищепити їй такі якості, як доброта, смиренність і поступливість, не даючи другій особистості Круеллі заволодіти свідомістю дівчинки. Однак обставини складаються таким чином, що головна героїня змушена шукати допомоги, справедливості і порятунку саме у своїй темної сторони.

Новий фільм «Круелла» докладно описує шлях цієї дивовижної жінки на вершину світу високої моди, перетворення талановитої сирітки в розкішну бунтарку на тлі лондонської панк-революції 1970-х.

Художниця по костюмах і дворазова володарка «Оскара» Дженні Біван («Божевільний Макс: Дорога люті») розповідає, що візуальним прообразом маленької Естелли (Тіппер Сайферт-Клівленд) стала молодша сестра її асистентки Сари Янг, яка постійно стикалася з проблемами в школі через те, що вивертала блейзер навиворіт. З легкої подачі Дженні, Круелла перетворюється в такий же символ боротьби з усім застарілим, яким була для англійської моди Вів’єн Вествуд.

Незабаром мама вирішує відвезти Естеллу з рідного містечка на півночі Англії в Лондон. По дорозі вони виявляються в старовинному замку на модному показі, де дівчинка «вперше в житті відчуває себе на своєму місці». Високі перуки, пишні спідниці, тугі корсети і пастельні тони ніби з картин XVIII століття, аксесуари, прикраси і макіяж 1960-х. На жаль, Естелла недовго буде насолоджуватися всією цією розкішшю: прямо на її очах маму зіштовхують зі скелі троє злісних далматинців.

Перелякана дівчинка біжить до Лондона, де знайомиться з двома вуличними злодюжками, братами Хорасом і Джаспером. Вони стають разом бандою професійних кишенькових злодіїв. Ночами Естелла малює ескізи, креслить викрійки і шиє одяг, а вдень мрійливо задивляється на рекламу модного будинку баронеси фон Хельман, головного фешн-дизайнера країни, чиї акуратні, злегка застарілі асиметричні скульптурні силуети — збірний образ колекцій Dior, Balenciaga і Schiapparelli 1950-1960-х років.

Естелла, зрозуміло, потрапить на роботу до баронеси і стане її протеже — після того як, випивши пляшку коньяку, переробить плаття у вітрині розкішного універмагу Liberty London, місця сили всіх дизайнерів. Дівчина споруджує сукні величезні рукави і спідницю з підручних засобів — газет і вмісту помийних відер. Поглянувши на це творіння, баронеса відкриває новий талант, а ми розуміємо, що ідейні натхненники Естелли/Круелли — це британська марка BodyMap і Вів’єн Вествуд, втілення боротьби з консервативним істеблішментом в світі високої моди.

Сама Естелла спочатку одягається досить скромно — в темно-сірі або чорні костюми. Доповнює їх окулярами і рудою перукою, щоб приховати наполовину біле, наполовину чорне волосся. 

Зовсім інша справа — баронеса, леді з бездоганною червоною помадою і настільки ж бездоганними зубами, одягнена виключно в наряди власного дизайну.

Трансформація головної героїні починається, як тільки вона дізнається, що розкішний бал, на якому загинула її мати, проходив в маєтку баронеси, і саме вона винна в трагедії.


Чим більше розкривається епатаж Круелли, нерозділена тяга до слави і реалізації генія, помста, тим швидше змінюються скромні костюми Естелли пишними сукнями. Так, саботуючи світські виходи Баронеси і зриваючи покази, Круелла з’являється в імперських фраках, посипаних орденами і стрічками, сукнях з непомірно довгими шлейфами і брутальними шкіряними куртками. Символічною виглядає сцена, в якій перед Баронесою, одягненої в блискуче плаття, прикрашене крилами метелика, з’являється Круелла на мотоциклі, з написом Future (“Майбутнє”) прямо на обличчі.

Головні наряди Круелли гранично ефектні, кожен раз незмінно антагоністичні важкій і морально застарілій розкоші, постулованій Баронесою. Так, крім дивного костюма з кітелем модного полководця і пишним червоним платтям, в якому героїня піднімається на дах машини Баронеси, вона з’являється і в наряді з молочної тафти і стилізованого з органзи та шовку сміття, що тягнеться за нею величезним шлейфом на машині-сміттєвозі.

Стиль Круелли еволюціонує разом з її характером. У міру того як її роздвоєння особистості прогресує, одяг стає контрастніше і суворіше. Коли вона вперше з’являється на балу баронеси фон Хельман, біла мантія на ній ефектно згорає, оголюючи червону сукню з колекції самої фон Хельман. Коли ж, здобувши перемогу над злісною, гордовитою Баронесою, Круелла входить господинею в величезний родовий маєток, на ній бездоганний костюм, вже набагато елегантніший, що повідомляє про владу і статусність нової королеви моди, що зійшла на трон з п’єдесталу революціонера панк-рок-сцени Лондона 70-х.

Читайте также:   Маст хеви, що не так з ними? Або з нами?

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 765

Напишите комментарий

Your email address will not be published.