Робота моделлю в Китаї

Я вже неодноразово говорила, що хочу попрацювати моделлю в Китаї. Поки карантин і всі кордони закриті, в мене була купа часу вивчити всі нюанси. Тому в сьогоднішньому блозі розповім про всі нюанси роботи в Китаї.

Китайський ринок, де тисячі фабрик виробляють одяг, взуття, аксесуари, техніку для всього світу – «рай» для моделей. Навіть модель-початківець, не маючи ніякого досвіду за плечима, може легко отримати модельну роботу в Китаї.

 Гонорари моделей в Китаї

Китайські компанії платять однакову погодинну ставку за роботу моделі, яка в середньому становить 1000-1300 юань/год. Каталог це або lookbook (лукбук) частіше за все не має значення. Гонорар моделі залежить тільки від витраченого на роботу часу.

Також модельна ставка залежить від рівня агентства і китайського міста. Найвищі ставки на півдні Китаю в містах Гуанчжоу і Шеньчжень.

Пози в Китаї

Для китайського ринку дуже важливі пози, іноді навіть більш важливі, ніж бук. Клієнт вибирає модель з великим орізноманіттям поз.

Ідеальні параметри для моделі

Для успішної роботи на китайському ринку дівчині-моделі необхідно мати параметри, наближені до 175/86/60/88 і розмір ноги, що не перевищує 39.

Робоча віза в Китай для моделей

Модель може офіційно працювати в ряді міст Китаю з 16 років. Найчастіше в такому юному віці моделі подорожують разом з одним із членів сім’ї: мамою, татом або бабусею.

Китайське агентство укладає з моделлю контракт і робить запрошення для отримання робочої візи. Моделі, які летять в шанхайські агентства, мають можливість оформляти робочу візу по прильоту в міжнародний аеропорт Шанхая. Така віза називається visa on arrival.

Найбільш затребувані модельні типажі на ринку Китаю

Китайські клієнти й споживачі люблять моделей з невеликими обличчями і маленькими підборіддями.

Модельні агентства в Китаї запрошують на роботу дівчат худорлявої структури тіла зі світлою шкірою, розкритими очима, маленьким акуратним носом і невеликою V-подібною формою обличчя.

Найулюбленіший типаж китайських клієнтів – модель з рисами обличчя як у дитини (baby face).

Китайські клієнти люблять зйомки в стилі сutie (мила). Сьогодні ця категорія модельних робіт розширена до зйомок cute, sweet і young style.

Дівчинка-тінейджер з яскравими веснянками і кирпатим носиком – один з найбільш затребуваних типажів на китайському ринку.

Що потрібно від моделі під час роботи?

Клієнти хочуть бачити радість і щастя, тому модель сміється всі 4-8 годин поки працює з фотографом. Образ дівчинки-тінейджера часто доповнюється повітряними кульками, яскравим морозивом, веселим капелюшком, а волосся зібране у дві шишечки.

У цій категорії можуть успішно працювати моделі з ростом 169-172 і обхватами 78-84/56-60/84-86 см.

Для зйомок в стилі Glamour китайські модельні агентства беруть на роботу дівчат з гарними рисами обличчя (beauty). Для китайського сприйняття гламурна модель – це означає модна, пафосна, стильна і дорого одягнена дівчина.

На китайському ринку також багато робіт в стилі Lady style. Для створення образу доглянутою ЛЕДІ клієнтами вибираються моделі класичного типажу, іноді з незвичайними рисами обличчя. У цій категорії успішно працюють більш дорослі моделі.

Fashion style в Китаї – це робота моделі для журналів (editorial) і модних показів (Fashion show).

Китайські дизайнери для своїх колекцій (look book) вибирають моделей європейського типажу з сильним буком, що мають за плечима журнальні публікації та фотозйомки з іменитими європейськими фотографами.

У цій категорії працюють дуже високі моделі Fashion Face і Strong Face з параметрами 176-180 82-88/59-61/86-91

Для китайського агентства важливо, щоб модель була універсальною і могла вжитися в різні образи. Часто зустрічається, що китайський клієнт може змінити стиль зйомок: почати працювати в напрямку Fashion, а закінчити в стилі Cute (мила).

Композитки моделі

Модель-початківець повинна зібрати достатню кількість тестових фотографій для того, щоб працювати моделлю в Китаї.

Китайські агентства не радяться з моделлю і самостійно формують модельну композитку. У своєму виборі агентство спирається на досвід і запити клієнтів на ринку в цей момент часу.

Якщо ви самостійно готуєте до поїздки тестові фотографії, то не обов’язково орендувати для цього фотостудію, оскільки китайські клієнти люблять вуличні фотосесії. Такий стиль зйомок називається StreetStyle.

На фотографіях моделі не повинні виглядати старшими за свій вік, тому використовуйте мінімальний макіяж. Волосся укладайте акуратно і природно, заправте пасмо, що падає на обличчя за вухо.

Модельні тести і рекомендації з вибору одягу для фотосесій

Для зйомок тестів використовуйте універсальний одяг, який підходить під різні сезони. Шкіряна куртка, однотонне тонке пальто, оксамитовий комбінезон, довгий светр грубої в’язки, вільна однотонна майка, темні штани, ажурні однотонні колготки, шматок тонкого мережива, – з таких речей збирайте модний образ.

Не бійтеся використовувати всілякі аксесуари. Капелюх, берет, окуляри, високі шкарпетки, гольфи, шарф або сумка закінчать ваш модний образ.

Приділіть увагу взуттю. Більшість робіт на китайському ринку проходить на плоскій підошві. Замість класичних чорних туфель на тонкій шпильці знайдіть модні черевики, стильні чоботи зі шнурівкою або візьміть білі кеди.

Під час фотозйомки поводьтеся природно, використовуйте позування в стилі natural і simple. Зверніть увагу, що китайські клієнти цінують на фотографіях природні посмішки і не люблять, коли модель в кадрі чіпає обличчя руками.

Сезон роботи

У Китаї можна працювати постійно, крім лютого, коли цілий місяць немає ніякої активності через святкування Китайського Нового року, а також наші моделі відзначають провальним місяцем в роботі жовтень.

Інтернет в Китаї

Інтернет в Китаї дуже слабкий і ми рекомендуємо напередодні вильоту закачати програму VPN на свій телефон. Ця програма дозволить заходити у звичні соціальні мережі.

Поведінка китайців

Поведінка китайців в громадських місцях може неабияк шокувати. Вони голосно розмовляють, відкрито плюються, чвакають, відригують і можуть кинути сміття прямо на підлогу в кафе. Все це в порядку речей.

Китайці здаються нам дуже гучними, тому що китайська мова – мова тональна, в якій всього різняться 4 тони. Вони просто не можуть говорити пошепки, оскільки правильно висловити сенс сказаного на китайському можна лише вголос.

Один і той же ієрогліф, прочитаний різними тонами, може означати зовсім різні речі. І поводяться так вони не тому, що безкультурні – просто так заведено. Сміття в кафе приберуть офіціанти – це їхня робота, а відрижка – на кшталт компліменту шеф-кухарю за те, що смачно нагодував.

Поради моделям-початківцям

Будьте привітні на знімальному майданчику, навчіться багато посміхатися. Вивчіть кілька слів ввічливості китайською мовою.

Вивчіть різні типи позувань. Слідкуйте уважно за своїм балансом, записуючи всі роботи, а краще фотографуйте свій ваучер на мобільний телефон.

Читайте также:   Модельний бізнес: міфи та реальність

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 6070

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *