Маст хеви, що не так з ними? Або з нами?

Сьогодні поговоримо про різного роду маст хеви: універсальні поради, крої, кольори, які йдуть усім, списки одягу, які неодмінно повинні бути у всіх або йдуть всім, списки базового одягу, базових сумок і тому подібні усереднені ради для всіх.

Мабуть, зараз надлишок інформації породжує цю моду на короткий-стиснений вердикт, такий собі рецепт щастя – щоб не заморочуючись, прочитати, витративши 5 хвилин свого часу, і все – чітко знаєш, як бути на хвилі, куди бігти, що носити. Схоже на рецепт пирога: два яйця, 500 грамів борошна, ложка розпушувача тощо. Дотримання інструкції забезпечить ідеальний результат – смачний пиріг.

У всіх цих історіях смачним ваш образ, швидше за все, не вийде. Ми забуваємо, що в рецепт потрапляє зайвий і непередбачуваний елемент – це ви самі. А ми не безлика сіра миска, в якій міксують всі складові й інгредієнти. Ми з вами – основа рецептурної формули, – саме від нас залежить, чого і скільки треба покласти в пиріг, щоб результат нас радував і радував око оточуючих.

Це «вкладання» всіх в єдину рамку, усереднює нас, перетворює на сіру масу. Пару років тому було сумно дивитися, буквально кожна друга дівчина була одягнена в чорну шкіряну куртку, сині джинси й сіру туніку. Тепер у нас інші “герої”, але історія та ж сама.

І це тільки один із наслідків цих усереднених списків і рекомендацій. З лякаючою наполегливістю блогери та стилісти без розбору радять всім придбати тренч на весну. З докором у голосі запитуючи: «І що, у вас до сих пір немає тренча? – як ви взагалі живете?».

Так, тренч – відмінна річ, особливо для класичного стилю або суміші з ним. Але не всім він потрібен, для початку. А хтось взагалі не зможе вписати його в свій гардероб. Та й підійде він далеко не кожному.

Тему макіяжу та усереднених кольорів, шимерів, помад це теж стосується. Там теж та сама пісня: Не знаєте що обрати? – візьміть це, воно підходить всім. – Чуєте подібне від продавця? – Покладіть це на місце і біжіть. Раніше була схожа історія, але простіше: палетка кольорів для брюнеток, палетка для блондинок. Ось так: брюнетки наліво, блондинки направо. А якщо брюнетка перефарбована в блондинку? Можна обидві сміливо брати? Чому подібний підхід – це принцип зібрати кладовище косметики, яка вам не підходить? Тому що це маркетинг: раз брюнетка – купи й будь щаслива. Але ж, як ми вже з вами знаємо, за загальними термінами ховаються конкретні характеристики кольору. Саме з цього не варто підбирати кольори за загальними назвами: типу “для карих очей”, “для зелених” тощо. Занадто величезний спектр відтінків ховається за цим поняттям: зелений колір очей може бути величезної кількості варіацій: від темного і холодного, до світлого і теплого. І кольори макіяжу потрібні для них різні. 

В одязі такі базові кольори, які підійдуть усім, теж є. Але зрозумійте одну важливу річ, що вони не «йдуть» всім. Якщо колір нібито йде всім, значить він за всіма характеристиками середній (ні світлий, ні темний, ні теплий, ні холодний, ні яскравий і ні зовсім м’який). Це означає, що він взагалі нічого не робить: ні поганого, ні хорошого теж нічого не робить. А повинен! Навіщо він вам такий тоді? Колір, якщо він є, – повинен виконати свою функцію – підкреслити ваші достоїнства. Як наслідок – приховати недоліки. Добровільне носіння подібних речей виправдано, тільки якщо ви хочете злитися зі штукатуркою, сховатися. Адже бути сірою мишкою – дивна мета. 

Списки базових моделей одягу – це окрема пісня. Ще радує заклик вкладатися по-максимуму в такий одяг, щоб носити його довше. Почнемо з того, що ми знову ж таки, всі дуже різні. Починаючи від природних даних, закінчуючи способом життя і внутрішнім складовим. У нас у всіх цей тривимірний сплав абсолютно різний. Саме він і диктує, що для нас буде базовими моделями. І базовими для вас повинні бути не безликі усереднені речі, а саме «ваші» – улюблені речі. Це основа вашого гардеробу, яку ви носите частіше і понад усе. Тому дуже важливо носити те, що радує, що відображає саме вас.

А слідуючи усередненим спискам, ви отримуєте «сіру мишу» тільки вид збоку, та ще й витрачаєте на цю мишу основу вашого бюджету. А потім носите це, поки смерть, не розлучить вас. Як ви думаєте, а через скільки ці безликі речі з чийогось дуже потрібного списку вас дістануть? І захочеться купити новий маст хев? Адже ці списки теж постійно змінюються, перекреслюючи собою старі. 

Маркетинг, маркетинг і ще раз маркетинг. У цих списках є і корисна інформація. Але потрібно включати здоровий глузд, фільтрувати, приміряти на себе, свої дані, спосіб життя і внутрішнє я. Звертайте більше уваги, на інший аспект, на якість і універсальність конкретно для вас. У подібних оглядах багато користі дає освітлення саме цих нюансів. 

Наприклад, якщо є бюджет на одну сумку, має сенс купити більш жорстку за формою, що має дно і «ніжки» модель. Такі сумки просто довше живуть. Я не закликаю не читати, – читайте, фільтруйте, зберігайте розум. Ви ж не кидаєтеся скуповувати одразу все, що увійшло в моду в цьому сезоні. Або коли приходите в магазин – не хапаєте перше-ліпше і без примірки біжите на касу.

А як до цих списків ставитеся ви?

___________________

Читайте также:   Згадуючи легенду: 12 надихаючих образів Джекі Кеннеді

Цей матеріал опубліковано на блог-платформі Financoff. Думка автора може не збігатися з думкою редакції.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.