Cловник моделі

Як і в будь-який інший сфері, в моделінгу також є набір певних термінів і понять з професійної лексики. Сьогодні в своєму блозі вирішила розповісти вам про найбільш важливі й поширені з них.

Агентство – підприємство, фірма, яка займається наданням роботи в сфері реклами, моди, шоу-бізнесу особам чоловічої і жіночої статей (в тому числі і дітям), що підходять для таких цілей. Таких людей називають моделями. Агентство виступає в ролі «другого дому» для моделей, так як саме в ньому вони знаходять підтримку і допомогу, можуть спілкуватися один з одним, а також знайти розв’язання питань на професійному рівні.

Артдиректор – координатор і художник, який створює концепції, як журнальних публікацій, так і реклами. Людина, що займає цю посаду, – це генератор ідеї сюжету, втілення якого вже залежить від знімальної групи і моделей. Виходячи з результатів зйомки, арт-директор уже відбирає необхідні фотознімки для публікацій.

Букер (booker) – це особистий менеджер моделей, що займається їх буками (портфоліо), просуванням і рекламою на модельному ринку. Завдання букера – збір замовлень і надання «нових облич» клієнтам. Як правило, в робочому персоналі агентства налічується 3-4 букера, кожен з яких відповідальний за 5-15 моделей.

Бутік – магазин, облаштований в якомусь певному стилі, який відрізняється інтер’єром, рівнем сервісу, а також надає увазі клієнта певні колекції одягу і взуття.

Ваучер – направлення на роботу, надруковане в трьох зразках, яке видається моделі в агентстві. У цьому ваучері вказані обсяг і графік роботи моделі. Один примірник ваучера вручається замовнику, другий – моделі, а третій – агентству, який необхідний для оформлення рахунків до оплати. Для того, щоб підтвердити факт виконання роботи, на ваучері розписуються і модель, і замовник.

Візажист – людина, що спеціалізується по гриму та макіяжу.

Вікова модель – модель, вік якої понад 30-ти років.

Глеймар (від англ. Glamour – чарівність) – зйомка моделі, яка знаходиться в навпіл – або оголеному вигляді.

Дефіле – пересування моделей по подіуму, іншими словами – демонстрація ними одягу.

Едіторіал (від англ. Editorial – передовий матеріал) – зйомка, призначена для журнальної публікації.

Етнічна модель – модель, що має темний колір шкіри. Також до цієї класифікації відносять, як жителів Сходу, так і людей, що живуть в Латинській Америці.

Читайте также:   Що читають модні блогери: 10 книг про моду і стиль

Кабін – дівчата, що володіють ідеальною фігурою, які працюють на примірках під час створення колекцій одягу. Також ці моделі можуть брати участь в показах одягу.

Кастинг (від англ. Casting – відбір) – відбір моделей, акторів (і інших) на конкурсній основі з метою отримання, як разового замовлення, так і постійної роботи.

Каталог агентства – альбом з фотознімками всіх моделей, які співпрацюють з агентством.

Клієнт – компанія-замовник або її представник, яка (який) має потребу в послугах агентства. В ролі клієнта може виступати фірма з виробництва і продажу одягу, взуття, головних уборів, парфумерії, аксесуарів. Також це може бути і рекламне агентство, кіностудія, журнал з ілюстраціями. Крім цього, клієнтом може бути і фотограф, і модельєр, але найчастіше, вони діють від імені якоїсь компанії. Наприклад, фотохудожник, який планує зйомку для якогось журналу, може особисто звернутися в агентство з метою підбору моделі.

Колекція – набір предметів одягу, який витриманий в одному стилі, а також створений модельєром або декількома дизайнерами. Як правило, це 40-130 речей, однак і 6-10 моделей також можуть бути колекцією. До цього терміну також відносяться і речі з магазинів.

Композитка – візитка моделі, яка віддрукована на щільному папері (формату 15х20 см), із зображенням 2-6 найвдаліших фотознімків. На композитці розміщена така інформація: ім’я (псевдонім) моделі, зріст, об’єм грудей, стегон і талії, розмір взуття, колір очей і волосся. Також вказані назва агентства з його реквізитами. Композтитка, в якій представлена модель, розсилається клієнтам.

Контрольки – результати зйомок моделі, які надруковані на фотопапері так, щоб на одному аркуші могла вміститися ціла фотоплівка. Використовуючи контрольні відбитки, букер відбирає фотознімки, які друкуються з потрібним збільшенням для портфоліо. Такий же принцип і за допомогою контрольок – клієнтові дають ознайомитися з результатами ілюстративної і рекламної зйомки.

Модель – манекенниця, яка виступає перед публікою і демонструє одяг.

Маленька модель – фотомодель зі специфічними розмірами і зростом до 165 см.

Манекенниця – модель, яка виступає перед публікою і демонструє одяг.

Міні-портфоліо (мінібук) – портфоліо невеликого розміру, як правило, 13х18 см.

Читайте также:   Стиль у фільмі "Круелла"

Мейк-ап (від англ. Make-up – макіяж) – грим професійного рівня, який зроблений моделі перед зйомкою або показом.

Натура – зйомки, що відбуваються за межами студії, в більшості випадків, на природі.

Опціон (від англ. Option підтвердження) – підтвердження, яке отримано агентством після проведення кастингу, що стосується будь-якої моделі, відібраної для подальшої роботи. Опціон не дає гарантій отримання роботи, так як плани можливості замовників, хоч іноді, але можуть змінюватися.

От кутюр (Haute couture) – рідкісні екземпляри високої моди, за якими дизайнери та інші фахівці (в області модельного бізнесу) судять про модних напрямках майбутнього, сучасних технологіях і нових матеріалах. Одяг Haute couture випускається ручним методом в Будинках високої моди в одиничному варіанті. Це кравча справа найвищого рівня, а тканини і матеріали, що в ній застосовуються, відрізняються серед інших своєю дорожнечею. Не тільки в Парижі знаходяться найвідоміші Будинки високої моди, а ще й в Мілані, Лондоні, Нью-Йорку. А двічі на рік проходять покази Haute couture.

Парт-модель (від англ. Part – частина) – модель, що надає для зйомки окремі частини свого тіла (спину, груди, ноги, руки та ін.).

Подіум – сцена, призначена для демонстрації мод і має певну форму. Подіум класичного стилю може бути розділений на «язик» і «задник». Якщо ж відсутні сценічні конструкції, подіумом можна назвати ділянку підлоги в будівлі, за яким переміщуються моделі.

«Повна фігура» – модель, що має нестандартні форми (як правило, це 48-52 розмір одягу).

Портфоліо (бук) – особиста книга моделі, що має розміри 25х30 см. Також портфоліо називають збірником найбільш вдалих фотознімків і вирізок з журналів. Ця збірка є показником зовнішніх даних моделей, вміння створювати різні образи і «говорить» про її досвіді роботи – все це дає повне враження про манекенницю. Логотип – стандартна прикраса портфоліо; також в нього включені реквізити і назва агентства. На лицьовій стороні обкладинки розташовані спеціальні кишені для композиток, а на внутрішній – пластикові файли для вирізок і фотографій.

Прет-А-Порте (prêt-a-porter) – при дослівному перекладі означає «готове плаття». Готовий одяг, розроблений модельєрами і стилістами будинків моди. Випускається серійно на промислових підприємствах, а також є показником останніх напрямків моди в крої, тканинах і кольорах. Покази prêt-a-porter проводяться двічі на рік в Парижі, Нью-Йорку, Токіо і Лондоні.

Читайте также:   Яка собівартість люксових брендів?

Скаут – людина, що спеціалізується з пошуку нових облич, які в майбутньому можуть стати професійними моделями.

Стиліст – фахівець, який визначає, в якому саме одязі, взутті і аксесуарах будуть фотографувати модель. Стиліст також відповідальний за вибір місця, де буде проводитися фотозйомка і модельний показ. Він також надає допомогу дизайнерові або фотографу з реквізитом, зауважує тонкощі, які треба враховувати в зовнішньому вигляді моделі. Також стиліст володіє знаннями щодо того, що потрібно зробити, щоб створити неповторний образ.

Сторі (від англ. Story – історія) – кілька фотознімків, які опубліковані в журналі з ілюстраціями, об’єднаних якоюсь загальною ідеєю. Моделі не достатньо лише позувати, вона повинна ще й брати участь в різних ситуаціях, придуманих режисером, обігруючи якісь моменти з одягом і аксесуарами. За ідею, найчастіше, можна взяти і одяг, і деталі інтер’єру, і хронологічну послідовність подій. Все це об’єднано в фотографії.

Тести – пробні зразки фотографій, які дають повне уявлення про особливості особи і фігури моделі, яка тільки починає свою кар’єру. Також тестами можуть називатися і фотопроби моделі, яка знаходиться в певному образі до того, як на неї надійде замовлення.

Топлес – в дослівному перекладі звучить як «без верху». Це фотографія в напівоголеному вигляді.

Топ-модель (від англ. Top – верх) – найбільш успішна модель, яка домоглася чудових результатів в сфері модельного бізнесу. Топ-моделей преміюють величезними гонорарами. Їх фотографії не сходять з обкладинок елітних журналів. Також такі моделі беруть участь в рекламних компаніях в ролі «обличчя фірми».

Тренд (від англ. Trend – тенденція) – те, що є модним у новому сезоні: тканини, силуети, аксесуари і колірна гамма.

Характерна модель – модель жіночої або чоловічої статі, яка має оригінальну зовнішність.

Шоу-рум (від англ. Show-room – демонстраційна кімната) – майданчик при бутіку або салоні, в якому демонструються сезонні колекції. Крім цього, в цій кімнаті, до уваги VIP-клієнтів і оптових покупців представлені нові товари будь-якого виробника.

Юніор – нова модель, що подає великі надії. Також до цього терміну можна віднести і юнацький тип зовнішності.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 2

Напишите комментарий

Your email address will not be published.

 • Brilith
  Brilith

  In our patient, lack of adherence with pioglitazone made evaluation of medication efficacy difficult buy stromectol online usa Case control

  Ответить
 • Brilith
  Brilith

  Komen offers the Komen Financial Assistance Program to eligible individuals undergoing breast cancer treatment at any stage or living with metastatic breast cancer stage IV buy cialis online safely That notion was rebuffed somewhat in 2017 when Del Mar hosted its first Breeders Cup

  Ответить