Cловник моделі

Як і в будь-який інший сфері, в моделінгу також є набір певних термінів і понять з професійної лексики. Сьогодні в своєму блозі вирішила розповісти вам про найбільш важливі й поширені з них.

Агентство – підприємство, фірма, яка займається наданням роботи в сфері реклами, моди, шоу-бізнесу особам чоловічої і жіночої статей (в тому числі і дітям), що підходять для таких цілей. Таких людей називають моделями. Агентство виступає в ролі «другого дому» для моделей, так як саме в ньому вони знаходять підтримку і допомогу, можуть спілкуватися один з одним, а також знайти розв’язання питань на професійному рівні.

Артдиректор – координатор і художник, який створює концепції, як журнальних публікацій, так і реклами. Людина, що займає цю посаду, – це генератор ідеї сюжету, втілення якого вже залежить від знімальної групи і моделей. Виходячи з результатів зйомки, арт-директор уже відбирає необхідні фотознімки для публікацій.

Букер (booker) – це особистий менеджер моделей, що займається їх буками (портфоліо), просуванням і рекламою на модельному ринку. Завдання букера – збір замовлень і надання «нових облич» клієнтам. Як правило, в робочому персоналі агентства налічується 3-4 букера, кожен з яких відповідальний за 5-15 моделей.

Бутік – магазин, облаштований в якомусь певному стилі, який відрізняється інтер’єром, рівнем сервісу, а також надає увазі клієнта певні колекції одягу і взуття.

Ваучер – направлення на роботу, надруковане в трьох зразках, яке видається моделі в агентстві. У цьому ваучері вказані обсяг і графік роботи моделі. Один примірник ваучера вручається замовнику, другий – моделі, а третій – агентству, який необхідний для оформлення рахунків до оплати. Для того, щоб підтвердити факт виконання роботи, на ваучері розписуються і модель, і замовник.

Візажист – людина, що спеціалізується по гриму та макіяжу.

Вікова модель – модель, вік якої понад 30-ти років.

Глеймар (від англ. Glamour – чарівність) – зйомка моделі, яка знаходиться в навпіл – або оголеному вигляді.

Дефіле – пересування моделей по подіуму, іншими словами – демонстрація ними одягу.

Едіторіал (від англ. Editorial – передовий матеріал) – зйомка, призначена для журнальної публікації.

Етнічна модель – модель, що має темний колір шкіри. Також до цієї класифікації відносять, як жителів Сходу, так і людей, що живуть в Латинській Америці.

Читайте также:   Згадуючи легенду: 12 надихаючих образів Джекі Кеннеді

Кабін – дівчата, що володіють ідеальною фігурою, які працюють на примірках під час створення колекцій одягу. Також ці моделі можуть брати участь в показах одягу.

Кастинг (від англ. Casting – відбір) – відбір моделей, акторів (і інших) на конкурсній основі з метою отримання, як разового замовлення, так і постійної роботи.

Каталог агентства – альбом з фотознімками всіх моделей, які співпрацюють з агентством.

Клієнт – компанія-замовник або її представник, яка (який) має потребу в послугах агентства. В ролі клієнта може виступати фірма з виробництва і продажу одягу, взуття, головних уборів, парфумерії, аксесуарів. Також це може бути і рекламне агентство, кіностудія, журнал з ілюстраціями. Крім цього, клієнтом може бути і фотограф, і модельєр, але найчастіше, вони діють від імені якоїсь компанії. Наприклад, фотохудожник, який планує зйомку для якогось журналу, може особисто звернутися в агентство з метою підбору моделі.

Колекція – набір предметів одягу, який витриманий в одному стилі, а також створений модельєром або декількома дизайнерами. Як правило, це 40-130 речей, однак і 6-10 моделей також можуть бути колекцією. До цього терміну також відносяться і речі з магазинів.

Композитка – візитка моделі, яка віддрукована на щільному папері (формату 15х20 см), із зображенням 2-6 найвдаліших фотознімків. На композитці розміщена така інформація: ім’я (псевдонім) моделі, зріст, об’єм грудей, стегон і талії, розмір взуття, колір очей і волосся. Також вказані назва агентства з його реквізитами. Композтитка, в якій представлена модель, розсилається клієнтам.

Контрольки – результати зйомок моделі, які надруковані на фотопапері так, щоб на одному аркуші могла вміститися ціла фотоплівка. Використовуючи контрольні відбитки, букер відбирає фотознімки, які друкуються з потрібним збільшенням для портфоліо. Такий же принцип і за допомогою контрольок – клієнтові дають ознайомитися з результатами ілюстративної і рекламної зйомки.

Модель – манекенниця, яка виступає перед публікою і демонструє одяг.

Маленька модель – фотомодель зі специфічними розмірами і зростом до 165 см.

Манекенниця – модель, яка виступає перед публікою і демонструє одяг.

Міні-портфоліо (мінібук) – портфоліо невеликого розміру, як правило, 13х18 см.

Читайте также:   Кайлі Дженнер запускає свій бренд купальників і вже показала першу модель бікіні

Мейк-ап (від англ. Make-up – макіяж) – грим професійного рівня, який зроблений моделі перед зйомкою або показом.

Натура – зйомки, що відбуваються за межами студії, в більшості випадків, на природі.

Опціон (від англ. Option підтвердження) – підтвердження, яке отримано агентством після проведення кастингу, що стосується будь-якої моделі, відібраної для подальшої роботи. Опціон не дає гарантій отримання роботи, так як плани можливості замовників, хоч іноді, але можуть змінюватися.

От кутюр (Haute couture) – рідкісні екземпляри високої моди, за якими дизайнери та інші фахівці (в області модельного бізнесу) судять про модних напрямках майбутнього, сучасних технологіях і нових матеріалах. Одяг Haute couture випускається ручним методом в Будинках високої моди в одиничному варіанті. Це кравча справа найвищого рівня, а тканини і матеріали, що в ній застосовуються, відрізняються серед інших своєю дорожнечею. Не тільки в Парижі знаходяться найвідоміші Будинки високої моди, а ще й в Мілані, Лондоні, Нью-Йорку. А двічі на рік проходять покази Haute couture.

Парт-модель (від англ. Part – частина) – модель, що надає для зйомки окремі частини свого тіла (спину, груди, ноги, руки та ін.).

Подіум – сцена, призначена для демонстрації мод і має певну форму. Подіум класичного стилю може бути розділений на «язик» і «задник». Якщо ж відсутні сценічні конструкції, подіумом можна назвати ділянку підлоги в будівлі, за яким переміщуються моделі.

«Повна фігура» – модель, що має нестандартні форми (як правило, це 48-52 розмір одягу).

Портфоліо (бук) – особиста книга моделі, що має розміри 25х30 см. Також портфоліо називають збірником найбільш вдалих фотознімків і вирізок з журналів. Ця збірка є показником зовнішніх даних моделей, вміння створювати різні образи і «говорить» про її досвіді роботи – все це дає повне враження про манекенницю. Логотип – стандартна прикраса портфоліо; також в нього включені реквізити і назва агентства. На лицьовій стороні обкладинки розташовані спеціальні кишені для композиток, а на внутрішній – пластикові файли для вирізок і фотографій.

Прет-А-Порте (prêt-a-porter) – при дослівному перекладі означає «готове плаття». Готовий одяг, розроблений модельєрами і стилістами будинків моди. Випускається серійно на промислових підприємствах, а також є показником останніх напрямків моди в крої, тканинах і кольорах. Покази prêt-a-porter проводяться двічі на рік в Парижі, Нью-Йорку, Токіо і Лондоні.

Читайте также:   Що читають модні блогери: 10 книг про моду і стиль

Скаут – людина, що спеціалізується з пошуку нових облич, які в майбутньому можуть стати професійними моделями.

Стиліст – фахівець, який визначає, в якому саме одязі, взутті і аксесуарах будуть фотографувати модель. Стиліст також відповідальний за вибір місця, де буде проводитися фотозйомка і модельний показ. Він також надає допомогу дизайнерові або фотографу з реквізитом, зауважує тонкощі, які треба враховувати в зовнішньому вигляді моделі. Також стиліст володіє знаннями щодо того, що потрібно зробити, щоб створити неповторний образ.

Сторі (від англ. Story – історія) – кілька фотознімків, які опубліковані в журналі з ілюстраціями, об’єднаних якоюсь загальною ідеєю. Моделі не достатньо лише позувати, вона повинна ще й брати участь в різних ситуаціях, придуманих режисером, обігруючи якісь моменти з одягом і аксесуарами. За ідею, найчастіше, можна взяти і одяг, і деталі інтер’єру, і хронологічну послідовність подій. Все це об’єднано в фотографії.

Тести – пробні зразки фотографій, які дають повне уявлення про особливості особи і фігури моделі, яка тільки починає свою кар’єру. Також тестами можуть називатися і фотопроби моделі, яка знаходиться в певному образі до того, як на неї надійде замовлення.

Топлес – в дослівному перекладі звучить як «без верху». Це фотографія в напівоголеному вигляді.

Топ-модель (від англ. Top – верх) – найбільш успішна модель, яка домоглася чудових результатів в сфері модельного бізнесу. Топ-моделей преміюють величезними гонорарами. Їх фотографії не сходять з обкладинок елітних журналів. Також такі моделі беруть участь в рекламних компаніях в ролі «обличчя фірми».

Тренд (від англ. Trend – тенденція) – те, що є модним у новому сезоні: тканини, силуети, аксесуари і колірна гамма.

Характерна модель – модель жіночої або чоловічої статі, яка має оригінальну зовнішність.

Шоу-рум (від англ. Show-room – демонстраційна кімната) – майданчик при бутіку або салоні, в якому демонструються сезонні колекції. Крім цього, в цій кімнаті, до уваги VIP-клієнтів і оптових покупців представлені нові товари будь-якого виробника.

Юніор – нова модель, що подає великі надії. Також до цього терміну можна віднести і юнацький тип зовнішності.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.