В Україну прибули перші тест-системи для визначення китайського вірусу

Діагностика буде проводитися в Києві

Перші тест-системи, яких вистачить для діагностики 25-30 випадків коронавіруса, вже прибули в лабораторію в Києві. Про це повідомив прес-центр Центру громадського здоров’я України.

Набори розроблені в Німеччині з “максимально можливим профілем виявлення для вірогідного визначення” даного виду коронавіруса. Надалі планується надходження додаткових реагентів від Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та закупівлі за кошти державного бюджету.

Діагностика за даними тест-системами буде здійснюватися виключно у випадках, відповідних епідеміологічним і клінічним визначенням хвороби.

Визначати остаточний діагноз буде одна референс-лабораторія в Києві. Тому всі випадки, які відповідають критеріям ВООЗ як підозрілі, будуть направляти в столицю для діагностики.

– Важливо відзначити, що в цьому нічого страшного немає. Доставлення до Києва матеріалів здійснюється в межах 4-7 годин. Також це не унікальна ситуація, наприклад, штам вірусу грипу й штам дифтерії також визначається тільки в лабораторії Києва, – підкреслили в ЦГЗ.

Читайте также:   У Нідерландах виявлено новий варіант ВІЛ

Станом на 5 лютого новий коронавірус, від якого ще немає вакцини, підтвердили у 24 505 осіб, в основному це жителі Китаю. Жертвами інфекції стали 493 людини, це жителі КНР, Гонконгу та Філіппін. Вірус поширився на 24 країни. В Україні випадків зараження коронавірусом не зафіксовано. Водночас перелякані жителі регулярно повідомляють про випадки, що їх сусіди хворіють на цю хворобу. Останній раз про це заявив підприємець на ринку “7 кілометр” в Одесі.

Україна створила через коронавірус оперативний штаб під керівництвом прем’єр-міністра Олексія Гончарука. Працює гаряча лінія для медиків у регіонах і звичайних громадян. Українські авіакомпанії МАУ і SkyUp на час припинили польоти в Китай.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.