В Україні запрацював сервіс пошуку аптек в рамках програми «Доступні ліки»

З 18 листопада в Україні почав працювати онлайн-сервіс для пошуку аптек, які працюють за програмою «Доступні ліки».

Сервіс пошуку аптек запрацював на основі відкритих даних. Він складається з пошукової таблиці та інтерактивної карти з аптеками та медичними установами в радіусі 7 кілометрів від кожної медустанови.

Урядова програма «Доступні ліки» передбачає, що пацієнт, який підписав декларацію з сімейним лікарем, педіатром або терапевтом, може за його рецептом отримувати ліки, частково або повністю оплачені державою. Відзначається, що станом на 1 листопада до програми приєдналися вже понад 7700 аптек. Це приблизно 30-35% від загальної кількості аптек в Україні.

У сервісі по кожній аптеці вказані назва, адреса, приналежність до аптечної мережі та сума коштів, компенсованих державою цієї мережі за програмою «Доступні ліки». За кожною медустановою вказані назва, адреса та кількість пацієнтів, які підписали там декларації з лікарями.

Читайте также:   Викиньте це негайно: названі найнебезпечніші предмети у будинку

Скористатися інструментом можна за наступною адресою.

Нагадаємо, що програма «Доступні ліки» була запущена у квітні 2017 року. Вона дає право українцям з хворобами серця, діабетом і астмою отримувати деякі препарати або повністю безкоштовно, або з незначною доплатою. Отримати препарати можна в будь-який з тисяч аптек, які беруть участь в програмі. Цього року перелік препаратів «Доступні ліки» розширився до 258 найменувань. З них 64 є повністю безкоштовними для пацієнтів. Щоб отримати електронний рецепт, пацієнт повинен звернутися до лікаря, який виписує рецепт на потрібні ліки в електронній системі охорони здоров’я. Після цього на мобільний номер пацієнта, зазначений в декларації, приходить повідомлення з унікальним номером рецепта і кодом для отримання ліків в аптеці.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *