Рівень СО2 в атмосфері досяг рекордного показника за мільйони років

Рівень вмісту вуглекислого газу в атмосфері Землі досяг рекордного значення за всю історію спостережень і перевищив показник 415 частин на мільйон (або 0,041526 % вуглекислого газу в повітрі). Про це свідчать дані спостережень Погодної обсерваторії на Мауна-Лоа на Гаваях.

Як заявив метеоролог Ерік Холтхаус, показник вмісту вуглекислого газу в атмосфері вперше в історії людства досяг такого високого значення. Причому, цей показник фіксується на рекордному значенні не тільки за всю історію людства, не тільки з моменту винаходу сільського господарства 10 тис. років тому, а за мільйони років. Більш того, тільки за останні 3 роки цей показник збільшився на 15 частин на мільйон (близько 4 %). Для порівняння, до того, як промисловість стала активно впливати на екологію, рівень вуглекислого газу в атмосфері не перевищував 280 частин на мільйон, а близько 40 років тому фіксувалися значення на рівні 340-350 частин на мільйон.

Читайте также:   "Тут діти вмирають!" Госпіс Києва терміново звернувся до українців

В останній раз подібні рівні вмісту CO2 в атмосфері існували приблизно 3 млн років тому. У той проміжок часу середня температура в Арктиці становила близько +15 градусів Цельсія, північні території були покриті лісами, а рівень моря був на 25 метрів вище, ніж ми можемо бачити зараз.

Збільшення вмісту вуглекислого газу в атмосфері багато в чому пов’язане зі спалюванням викопного палива людством. В результаті, парникові гази утримують тепло на Землі, яке зазвичай розсіюється в космосі. Це вже призвело до підвищення глобальної температури на 1 градус Цельсія. Більш того, вчені очікують і подальшого підвищення температури, якщо не буде вжито заходів у світовому масштабі. Подальше зростання температури може призвести до підвищення рівня моря, повеней, сильних штормів, засух, лісових пожеж та інших проблем. За оцінками ООН, зміна клімату і діяльність людини можуть призвести до зникнення понад мільйона видів рослин і тварин.

Читайте также:   Супрун назвала панацею от стресса и болей в спине

Нові дані показника вмісту вуглекислого газу в атмосфері Землі свідчать, що рівень СО2 неухильно росте, навіть незважаючи на досягнуту в Парижі в 2015 році кліматичну угоду. Вона передбачає заходи щодо зниження рівня вуглекислого газу в атмосфері. Метою угоди є утримання зростання глобальної середньої температури «набагато нижче» 2 градусів Цельсія і «докласти зусиль» для обмеження зростання температури величиною 1,5 градуса Цельсія. Для досягнення цих цілей країнам вже довелося різко збільшити темпи впровадження екологічно чистої енергії.

Читайте також: ЯК У “ПЛАНЕТІ МАВП”: КИТАЙСЬКІ ГЕНЕТИКИ ВПРОВАДИЛИ ЛЮДСЬКИЙ ГЕН МАВПАМ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *