Бостонські вчені розробили унікальні серцеві клапани для дітей з вродженими вадами серця: будуть рости разом з дитиною

На сьогодні малюк, який отримав протез серцевого клапана у віці до двох років, до повноліття переносить п’ять операцій на відкритому серці

У Бостонській дитячій лікарні дослідники розробили протез клапана, діаметр на якому можна міняти без операції. Як пише NewAtlas, за основу були взяті клапани, які використовуються у венах ніг. На відміну від сучасних штучних клапанів серця, вони складаються не з трьох, а з двох стулок і здатні реагувати на зміну діаметра вен.

Вчені вже провели ряд експериментів на тварин, під час яких було підтверджено, що нові серцеві клапани дійсно можуть міняти свою форму під час росту організму. За словами розробників, піддослідні тварини почувають себе добре, а їх показники згортання крові залишаються в нормі й через тривалий час після хірургічного втручання.

Читайте также:   Розумний стетоскоп здатен виявляти запалення легенів навіть без лікаря

Натхненні успіхом, дослідники мають намір провести клінічні випробування на людях протягом року або двох років. Вони відзначають, що відрегулювати розмір клапана можна буде за допомогою катетера. І додають, що в порівнянні з операцією на відкритому серці – це малоінвазивна процедура.

В Україні в середині лютого провели першу в нашій країні операцію по імплантації механічного серця, виконану на базі муніципального медичного закладу. Операцію зробили 67-льотному місцевому жителю, який страждає на важку форму серцевої недостатності та переніс кілька інфарктів. Протягом останнього місяця він перебував на стаціонарному лікуванні.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *