Американські вчені розробили проривну технологію неінвазивної ендоскопії

Ендоскопічне обстеження передбачає введення камер безпосередньо в організм пацієнта. Це болюча процедура, яка в деяких випадках вимагає навіть хірургічного втручання. Дослідники з Університету Карнегі-Меллона запропонували альтернативний підхід, заснований на ультразвуку, – не хірургічний і абсолютно неінвазивний.

Команда задіяла ультразвук – здатний, як відомо, стискати і розріджувати середу, через яку він проходить, – щоб збільшити проникність біологічних тканин для світла. По суті, вчені перетворили тканини в своєрідну «лінзу», яка забезпечила оптичній візуалізації доступ до внутрішніх органів. Регулюючи потік ультразвуку, дослідники змогли ефективно фокусувати світло на потрібній глибині, отримуючи зображення, які раніше були недоступні неінвазивним способом.

У своїй роботі команда в основному сконцентрувалася на мозку і тканинах, що лежать близько до поверхні тіла. Подальші дослідження допоможуть зрозуміти, наскільки глибоко можна заглянути в організм за допомогою ультразвукової «лінзи».

Читайте также:   Метеозалежність – міф чи реальність? Як перестати страждати від зміни погоди?

За словами авторів, в майбутньому розробка дозволить відмовитися від введення камер під шкіру або всередину тіла. Це зробить обстеження мозку, шлунку і інших внутрішніх органів набагато менш неприємним і ризиковим. Крім того, методика допоможе краще вивчити причини цілого ряду хвороб.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.