Японські вчені навчилися стирати спогади

Команда вчених з Університету Кіото досягла успіху в тому, що до цього здавалося можливим лише у фільмах: дослідники вперше змогли стерти спогади з мозку живої істоти. Результати експерименту було опубліковано у виданні Science.

Японські вчені застосували техніку оптогенетики, оптичного на мозок, щоб зруйнувати білок, необхідний контакту між нейронами——синапса. Саме через синапс відбувається процес переходу інформації з короткочасної пам’яті в довготривалу консолідацію. Те, як і коли саме спогади формуються в мозку, залежить від часу та конкретних груп нейронів, що беруть участь у процесі.

Вчені ввели в мозок миші аденовірус, який доставляє протеїн, позначений флуоресцентним маркером. Потім вони застосували оптичну дію, щоб протеїни виділили кисень. За допомогою цього вчені змогли локально вплинути на ділянки мозку саме в період консолідації інформації.

Читайте также:   W.A.L.T. - прадідусь усіх телефонів Apple

У ході експерименту оптичний вплив на мозок миші проводили двічі: після того, як тварина вивчила нове завдання та вдруге під час сну після навчання. В результаті вчені зафіксували втрату спогадів про вивчене завдання, порівнявши ефект зі спалахом світла від нейралізатора, що стирає пам’ять, у фільмах «Люди в чорному».

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 2907

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *