Творець iнтернету продав його вихідний код у форматі NFT

Творець iнтернету продав його вихідний код

Творець Всесвітньої павутини – World Wide Web – продав на аукціоні частину вихідного коду свого винаходу в форматі NFT-токена. Як пишуть представники аукціонного дому Sotheby’s, уродженець Лондона Тім Бернерс-Лі отримав за лот більше 5,4 мільйонів доларів.

Ім’я покупця в Sotheby’s не розкрили, проте відомо, що разом з файлом коду він отримав лист Бернеса-Лі, цифровий плакат із зображенням винаходи і підписом вченого, анімаційне півгодинне відео з записом коду, а також документи з інструкцією по використанню технології. Початкова ставка на торгах, які пройшли з 23 по 30 червня, становила 1000 доларів.

Бернес-Лі вперше отримав гроші за свою розробку. Код, який він написав, не був запатентований, а швейцарська лабораторія ЦЕРН, де працював над технологією Тім, зробила її надбанням громадськості. Бернес-Лі написав вихідний код WWW на мові програмування Objective-C, використовуючи конструктор інтерфейсів на комп’ютері NeXT. Останній був створений в 1985 році Стівом Джобсом. Код містить 9555 рядків і ті елементи, які ми знаємо вже сьогодні: уніфіковані ідентифікатори ресурсів URI, протокол HTTP і функції синтаксичного аналізу і відображення HTML-документів.

Читайте также:   Виробництво проблемного літака Boeing 737 Max буде призупинено

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 32

Напишите комментарий

Your email address will not be published.