Ракета Falcon 9 і корабель Crew Dragon у всій красі перед прийдешнім історичним запуском

Перший пілотований політ Crew Dragon до МКС запланований на 27 травня, про що вже писалося безліч разів, як і те, наскільки велике значення має ця подія для SpaceX, американської та всієї світової космонавтики – це буде перший пілотований запуск з території США після закриття програми Space Shuttle у 2011 році. Всі приготування й очікування практично закінчилися – сьогодні SpaceX опублікувала у твіттері кілька якісних знімків ракети Falcon 9 і корабля Crew Dragon, призначених для місії SpX-DM2, в ангарі стартового комплексу LC-39A космічного центру імені Кеннеді у Флориді, звідки й буде здійснюватися запуск.

NASA оголосило склад екіпажу першої пілотованої місії Crew Dragon ще у 2018 році. У перший політ відправляться ветерани астронавти Роберт Бенкен і Дуглас Херлі, які пробудуть на орбіті мінімум місяць (максимально місія може тривати 119 днів, довше є ризик деградації сонячних панелей Crew Dragon).

До слова, Херлі був пілотом шатла «Атлантіс» під час STS-135 – останньої місії програми Space Shuttle в липні 2011 року, а Бенкен в свою чергу брав участь в двох місіях «шатлів» – STS-123 (2008) та STS-130 ( 2010) як фахівець польоту (шість виходів у відкритий космос).

Бенкен і Херлі прибули до Флориди 20 травня, всього за тиждень до передбачуваного запуску. Екіпаж проведе ще одне тренування перед самим запуском, ще раз перевірить скафандри й проведе деякий час зі своїми сім’ями перед місією без певної дати повернення. Тривалість місії буде залежати від багатьох факторів, в тому числі й від того, коли буде готовий наступний корабель Crew Dragon.

Поруч з ракетою Falcon 9 і приєднаного до неї кораблем Crew Dragon в ангарі можна побачити ще три «сокола», які призначені для майбутніх запусків, в тому числі запуску нового супутника Columbus GPS III за контрактом з ВПС США на суму $96,5 млн, що планувався спочатку на березень і був відкладений через коронавірус. 

У найближчі пару днів ракету Falcon 9 і корабель Crew Dragon в зборі доставлять на стартовий майданчик для звичайних статичних вогневих випробувань. Після цього Бенкен і Херлі проведуть один фінальний прогін процедур дня запуску, але спочатку місія повинна пройти перевірку готовності до польоту під керівництвом помічника адміністратора NASA Стіва Юрчика. Якщо все буде йти за планом, остання перевірка готовності до запуску відбудеться в понеділок, 25 травня, а сам запуск, як повідомлялося вище, запланований на середу, 27 травня. Само собою, він буде транслюватися онлайн на сайті NASA і на каналі SpaceX в YouTube. Цікаво, чи зможе ця трансляція побити рекорд трансляції першого запуску надважкої ракети Falcon Heavy, яка свого часу стала другою найбільшою трансляцією в історії YouTube з піковим числом одночасних глядачів в 2,3 мільйона осіб.

Нагадаємо, Crew Dragon розробили в рамках програми NASA Commercial Crew Program, яка дозволить відправляти астронавтів до МКС без використання російських кораблів «Союз», причому за значно менші гроші – зараз NASA платить близько $80 млн за одне місце. Очікується, що на Crew Dragon одне місце буде коштувати $20 млн (з можливістю подальшого здешевлення коштом повторного використання Crew Dragon).

Читайте также:   Одежда будущего уже здесь?

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *