Місія ESA Hera вивчить, чи можна запобігти зіткненню астероїда з Землею, змінивши його орбіту

Чиновники, відповідальні за роботу Європейського космічного агентства (ESA), схвалили місію Hera. Вона призначена для перевірки того, що було продемонстровано у фільмі «Армагеддон» – чи можна врятувати людство, відхиливши траєкторію руху небезпечного астероїда?

Щоб перевірити цю гіпотезу, космічні агентства ESA і NASA відправлять пару космічних апаратів в подвійну астероїдну систему Didymos, де навколо більшого астероїда обертається порівняно невеликий астероїд – як супутник. Спочатку NASA відправить свій космічний апарат DART до меншого астероїда Didymoon. За задумом, DART вдариться об астероїд на швидкості близько 21436 км / год. Зіткнення фіксуватиме італійський супутник LICIACube. Пізніше до місця космічного інциденту прибуде зонд Hera. Його мета – виявити кратер, що утворився після зіткнення, і виміряти масу астероїда. Загальна вартість цієї місії становить $320 млн.

Читайте также:   BMW не пожалеет миллиард евро на новую автомобильную фабрику в Венгрии

Hera буде нести на борту два невеликих супутники формату CubeSat. Спочатку вони наблизяться на мінімальну відстань до поверхні астероїда, а потім повинні приземлитися на нього. Вони будуть функціонувати практично як дрони, збираючи важливу інформацію про ударний кратер і надаючи вченим різні дані, які дозволять визначити масу астероїда і його склад. Мета полягає в тому, щоб «трансформувати відхилення астероїда в добре зрозумілу техніку захисту планети».

Оскільки Didymoon обертається навколо свого більшого побратима, вчені зможуть виміряти вплив зіткнення DART на його траєкторію, навіть якщо він буде дуже малим.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *