Китайці запустять найбільший на Землі телескоп, щоб подивитися на іншопланетян

Устаткування запустять вже в цьому році

У вересні 2020 року Китай запустить найбільший і найпотужніший у світі телескоп. Агрегат з символічною назвою FAST будуть використовувати для пошуків інопланетян, повідомляє Science and Technology Daily.

– Абревіатура FAST означає Five hundred meter Aperture Spherical Telescope (“Сферичний телескоп з апертурою п’ятсот метрів”). Негласно пристрій для стеження за позаземними цивілізаціями називають China Sky Eye (“Китайський небесне око”), – зазначає науковий журнал.

Діаметр телескопа – 500 метрів. Вчені стверджують, що він у два з половиною рази сильніше подібних приладів, наприклад, телескопа з обсерваторії Аресібо в Пуерто-Рико. Створення телескопа обійдеться в 185 мільйонів доларів.

Спробувати варто

Хоча China Sky Eye почали тестувати в січні 2020 року, його вирішили трохи вдосконалити і продовжити випробування у вересні.

Читайте также:   У США починається, по всій видимості, найбільше антимонопольне розслідування сучасності

– Вже зараз з його допомогою можна зловити деякі цікаві вузькосмугові сигнали потенційних інопланетян, – заявив місцевий вчений Чжан Тунцзи.

Однак Тунцзи не чекає, що вони можуть надходити від розумного життя. Пошук позаземних цивілізацій, за словами вченого, не зашкодить “нормальним науковим дослідженням”, для яких був створений цей телескоп.

Американський телескоп коштує як 32 китайських

Взагалі телескоп “Хаббл” (Hubble Space Telescope) – найдорожчий у світі телескоп. Спочатку передбачалося, що на будівництво “Хаббла” буде потрібно 400 мільйонів доларів. Поступово вартість зросла до 2,1 мільярда доларів. А якщо врахувати всі гроші, витрачені на ремонт і утримання телескопа за останні роки, вийде сума приблизно в 6 мільярдів доларів. Але коли добудують “Джеймс Вебб”, “Хаббл” зійде зі свого п’єдесталу. Уже зараз найамбітніший проєкт NASA оцінюється в 10 мільярдів доларів. Хоча починалося все, знову ж таки, зі “скромної” суми в 500 мільйонів доларів.

Читайте также:   Плавучий космодром в Україні: правда чи міф?

Так що, якщо розділити 6 мільярдів витрачених на створення “Хаббла” на 185 мільйонів вкладених в “FAST”, виходить, що один телескоп “Хаббл” коштує як 32 китайських телескопа “FAST”, і це ще “Джеймс Вебб” недобудований.

 

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.