Ймовірність рецидиву сечокам’яної хвороби тепер можна визначити на своєму смартфоні

Фахівці Mayo Clinic, одного з найбільших приватних медичних і дослідницьких центрів світу, розробили онлайн-інструмент під назвою Recurrence Of Kidney Stone (ROKS), який може допомогти кожному охочому визначити, чи є у нього ймовірність повторного виникнення каменю в нирках. Щоб виявити, чи не піддається людина ризику, інструмент використовує кілька факторів, включаючи історію хвороби і спосіб життя.

Дослідники вперше представили ROKS в 2014 році, проте тепер його можливості були розширені. Раніше цей інструмент міг визначити лише ймовірність формування другого каменю після виникнення хвороби, зараз він пророкує наскільки серйозною і небезпечною може бути проблема. Для свого дослідження фахівці клініки використовували інформацію про більш ніж 3 тис. Пацієнтів, які страждають на сечокам’яну хворобу. Деякі з них пережили болісний досвід виникнення каменів по кілька разів. Було виявлено, що фактори ризику повторного появи каменів насамперед спостерігаються у чоловіків, молодих людей, вагітних і страждають від зайвої ваги.

Читайте также:   Американські інженери розробили одномісну літаючу тарілку

На поточний момент прогностичні можливості інструменту трохи обмежені. ROKS набрав 0,681 бала за шкалою C-index, що визначає точність моделі прогнозування. Оцінка 1,0 означає ідеальні навички прогнозування, тоді як 0,7 вважається хорошим результатом. Відповідно, ROKS поки до нього не дотягує. Тим не менш, це краще, ніж нічого. Інструмент доступний онлайн або в якості мобільного застосування для iOS і Android.

Читайте також: У ПОЛЬЩІ ЛЕГАЛІЗУВАЛИ МАРИХУАНУ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 536

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *